ÇAAŞ Group’tan istihdama katkı

Akaryakıt, lojistik, ithalat-ihracat, inşaat, turizm ve gıda sektöründe önemli atılımlar gerçekleştiren Mersin merkezli ÇAAŞ Group, yaklaşık 800 kişiye iş imkânı sağlıyor

ÇAAŞ Group’tan istihdama katkı
Mersin'in en önemli şirketleri arasında yer alan ÇAAŞ Group, her geçen gün biraz daha büyüyor. Lojistik, ithalat-ihracat, inşaat, turizm ve gıda sektöründe önemli yatırımlara imza atan ÇAAŞ, PH değeri '8.18' olan 'Berrak Su' ile dikkatleri çekmişti. Şimdilerde bünyesine 35 petrol ofisini de ekleyen ÇAAŞ, yaklaşık 800 kişiye iş imkanı sunmanın haklı gururunu yaşıyor. ÇAAŞ Group Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çalışkan, akaryakıt sektöründeki yatırımlarını 2003-2005 yılları arasında artırmaya başladıklarını belirterek, "Mersin'in bir liman kenti olduğunu göz önünde tutarak, lojistik hizmeti vermenin bir zorunluluk olduğunu düşündük ve 2005 yılında Ran-Nak'ı kurduk. 6 yılda Mersin'in en çok konteynır taşıyan şirketi olduk. Daha sonra LPG ve akaryakıt taşımacılığı gibi projeli işler yaptık. 2010 yılında Kızkalesi'ndeki Barbarossa Hotel'i satın alarak turizm sektörüne girdik. 2014 yılında ise Ran-Pet markası çatısı altında istasyon sayımızı 28'e yükselttik" dedi.

HER SEKT ÖRDE FAALİYET
Çalışkan, Berrak Su ile ilgili olarak da şunları söyledi: "Gelecekte bütün dünya su üzerine yoğunlaşacak. Su çok kar getiren bir iş değil ama farklı bir bakış açısıyla iyi bir yere getirilebilir. Su alanında Mersin merkezli tek su markasıyız. 8.18'lik PH değeri ile birçok ulusal markaya sahip sudan çok daha iyi kriterlere sahibiz." Grup olarak girdikleri her sektörde önemli bir rol üstlendiklerine dikkat çeken Çalışkan, "Birçok sektörde faaliyet gösteriyoruz. Dolayısıyla birçok kesime hitap ediyoruz. Yenilikçi, vizyon sahibi bir yapıda olmamız şart. Yaklaşık 800 kişiyi istihdam ediyoruz. Çalışanlarımızın her birine kendi alanlarına yönelik kurslar, eğitimler veriyoruz. Çünkü müşterilerimizin memnuniyeti bizim için çok önemli" dedi.
BİZE ULAŞIN