Mersin önümüzdeki dönemin yıldızı olacak

Mersin Girişimci İşadamları Derneği Başkanı Mehmet Serkan İzol, Mersin’in hayata geçirilecek projelerle her alanda Türkiye’nin yıldız kenti haline geleceğini söyledi

Mersin önümüzdeki dönemin yıldızı olacak
Mersin Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) Başkanı Mehmet Serkan İzol, 5 Mayıs 2003'te 19 girişimci işadamı tarafından kurulan derneklerinin bugün 250 üyesiyle Mersin'in en önemli sivil toplum örgütleri arasında yer aldığını kaydetti.

CİDDİ PROJELER VAR
Mersin GİAD olarak önemli projelere imza attıklarını kaydeden İzol, Mersin'in ilerleyen dönemlerde Türkiye'nin parlayan yıldızı olacağını söyledi Mersin GİAD'ın Mersin'i ön plana çıkartacak birçok projeye imza attığını kaydeden Başkan İzol, şunları söyledi: "Bunlardan birisi 'Ekonomi Buluşmaları' projemiz. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirdiğimiz bu proje ile üyelerimizi sanayici işadamları ile bir araya getirdik. Kadın Kurulumuzun kendi içerisinde gerçekleştirdiği kök hücre bağışı, her ay bir esnaf seçip alışveriş yaptıkları 'Yerel Esnafa Destek' projesi, yaşlı bakım merkezine gerçekleştirdikleri ziyaretler. Okul Hamiliği Projesi gibi birçok projemiz oldu." 2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek projeler ile ilgili de bilgi veren İzol, "Herkes kendi sektörü ya da sorumluluğu hususunda ciddi projeler geliştiriyor. 2018 yılı Mersin GİAD açısından oldukça yoğun geçecek, fakat bizim öncelikli hedefimiz Mersin'i ön plana çıkartabilecek ciddi bir organizasyon düzenlemek" diye konuştu. Bugüne kadar Mersin'de hiçbir STK tarafından yapılmayan, yoğun katılımlı ve sonuç odaklı bir proje geliştirebilirsek bu yönetim kurulumuzun ve üyelerimizin başarısı olacaktır. Bunun üzerinde ciddi çalışmalarımız var" diye konuştu.

MERSİN'İ BÜTÜN OLARAK GÖRÜYORUZ
Mersin'i her güzelliğiyle bir bütün gördüklerini belirten İzol, "Bizler Mersin'i bir bütün olarak görüyoruz. Mersin sadece bir turizm, ya da sanayi kenti olarak değerlendirilemez. Mersin dört bir yanında farklı özellikleri olan, tarihiyle, doğasıyla, sanayisiyle, kültürel zenginlikleri ile Türkiye'nin önümüzdeki dönemde parlayan yıldızı olacaktır. Mersin GİAD olarak kentimizin gelişimine hız katmak için üzerimize düşen görevlerin farkındayız; yapacağımız projelerde de buna önem veriyoruz. Mersin için çalışıyoruz" ifadelerini kullanıdı.
BİZE ULAŞIN