Teknopanel’den Ege’ye büyük yatırım

Çatı ve cephe sandviç panelleri sektörünün öncülerinden Teknopanel, Mersin ve Sakarya’nın ardından Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 46 bin metrekarelik alanı bünyesine kattı

Teknopanel’den Ege’ye büyük yatırım
2018'de faaliyete girmesi planlanan Manisa Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 46 bin metrekarelik bir alanı bünyesine katan Teknopanel, Mersin ve Sakarya, üretim tesislerini 115 bin metrekareye genişletmeye hazırlanıyor. Üretim ve hizmet güçleriyle doğru stratejiler geliştirerek sektördeki etkinliklerini sürdürmek istediklerini söyleyen Teknopanel Genel Müdürü Orhan Kahveci, "Bir yandan yeni tesisimizin hazırlıkları devam ederken diğer yandan da yeni yatırımlarımızla sandviç panel sektöründe emin ve istikrarlı adımlarla bayilerimizle birlikte büyümeye devam ediyoruz. Lider olmak kadar lider kalabilmenin de ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Sahip çıktığımız tüm değerlerimiz, sürekli gelişen teknolojimiz ve hiçbir zaman ödün vermediğimiz kalite standartlarımızla her gün daha iyisi için çalışıyoruz" dedi.

64 ÜLKEYE İHRACAT
Kahveci, "Mersin, Sakarya ve yeni yatırımımız İzmir tesislerimizle Türkiye'nin ulaşım açısından en stratejik noktalarında yer alıyoruz. Bu sayede müşterilerimiz bize, biz onlara her an kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Bugün yalnızca Türkiye'nin değil sektörün uluslararası ölçekteki lider markalarından biri olarak Afganistan'dan Kongo Cumhuriyeti'ne, Fransa'dan, Sri Lanka'ya uzanan geniş bir yelpazede, 3 kıtada 64 ülkeye ihracat yapıyoruz." diye konuştu. Faaliyet alanlarının sandviç panel, trapez levha, EPS ısı yalıtım ürünlerinin üretimi, yurt içi, yurt dışı pazarlama ve satışı olduğunu dile getiren Orhan Kahveci, sektöre Teknopanel Sandviç Panelleri, Teknopor Isı Yalıtım Levhaları ve Teknosistem Mantolama Sistemleri markalarıyla hizmet ettiklerini belirtti.

İSTİHDAM DA ARTACAK
Teknopanel'in Mersin'de kurulu 15 bin metrekaresi kapalı 34 bin metrekarelik tesisinin yanı sıra Sakarya 2. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 10 bin metrekaresi kapalı toplam 35 bin metrekarelik fabrikalarında üretimin sürdürdüğünü belirten Kahveci, 2018'de hizmete girmesi planlanan Manisa Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yeni tesisiyle birlikte üretim kapasitelerinin de artacağını söyledi. Üretim tesislerini 115 bin metrekareye ulaşacağını belirten Orhan Kahveci, "Yıllık 10 milyon metrekare olan sandviç panel ve 850 bin metreküp olan EPS ısı yalıtımı üretimimiz yeni tesisle artacak. İstihdam oranımız da büyüyecek. Yalnızca Türkiye pazarının değil, sektörümüzde bölgenin güçlü oyuncularından biri olmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN