Engelli kadrosu için diyabet oyunu oynadı

Kamudaki engelli kadrosuna girmek isteyen Selda U., kendisini ‘engelli’ göstererek kadro almak için şeker hastası olan komşusunun kan örneğini kullanınca yakalandı

Engelli kadrosu için diyabet oyunu oynadı
Adana'da kamudaki engelli kadrosundan faydalanmak isteyen 39 yaşındaki Selda U., kendisini 'engelli' göstererek kadroyu almak istedi. Selda U., kendisinden istenen kan örneği yerine, şeker hastası olan komşusunun kanını verdi. Yapılan tahlillerde kan şekeri 500 çıktı. Raporu inceleyen doktor, bu değerdeki birinin komaya gireceğini bildiğinden durumdan şüphelenince tezgah ortaya çıktı. Selda U. ve kendisine yardım eden komşusuyla birlikte 2 kişi gözaltına alındı.

KOMŞUSUNUN KANI
Adana'nın Kadirli ilçesinde özel sektörde çalışan Selda U., kamudaki engelli kadrosuna girmek umuduyla daha önce 'evrakta sahtecilik' suçundan cezaevine giren Mehmet Gökhan E. ile bağlantıya geçerek plan kurdu. Mehmet Gökhan E. ile birlikte hastaneye giden Selda U., şeker hastası olduğu yönünde rapor alabilmesi için kendisinden kan örneği isteneceği bildiği için yanında şeker hastası olan komşusu Aysel Ç.'den (49) temin ettiği kanı verdi. Yapılan tahlillerde kan şekeri seviyesi 500 olarak ölçüldü. Çıkan değerdeki birinin komaya gireceğini bilen doktor, testte bir yanlışlık olabileceğini düşünerek, yeniden kan testi yapılmasını istedi. Şeker oranı bu kez 100 çıktı. Doktor, hastanenin güvenlik kamerası kayıtlarını incelettiğinde Selda U.'yu yönlendiren bir erkek gördü ve durum savcılığa bildirildi. Polis, Selda U. ve Aysel Ç. ile onlara yardım ettiği öne sürülen, Mehmet Gökhan E.'yi Adana'da gözaltına aldı.
BİZE ULAŞIN