Gelecek 10 yılda tekstilin önü açık

Adana Hacı Sabancı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, Türkiye’nin öncü olduğu tekstil sektörü için gelecek 10 yılın çok verimli geçeceğini söyledi

Gelecek 10 yılda tekstilin önü açık
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) faaliyet gösteren tekstilciler bir araya gelerek, sektörün durumu konusunda görüşlerini bildirdiler. AOSB Başkanı Bekir Sütcü, gelecek 10 yılın tekstil sektörü için oldukça verimli geçeceğini belirterek, "Türk tekstil sektörü, gerek teknoloji, gerek makine, gerekse bilgi birikimi açısından Avrupa'nın gerisinde değil. Bu sebeple ihracatı artırmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Ne kadar fazla ihracat yaparsak, o kadar fazla ayakta kalırız. Hedef konulursa olmayacak bir şey yok. Kahramanca mücadeleye devam" dedi.

GÜMRÜKLÜ ANTREPO PROJESİ
AOSB yönetiminin önceki ay yaptığı toplantıda 25 bin metrekarelik gümrüklü antrepo yapılması kararının alındığını dile getiren Başkan Sütcü, "Geçen yıl çıkan kanunla organize sanayi bölgelerine gümrüklü antrepo kurma hakkı tanındı. Fen işleri müdürümüz Mersin'e giderek gümrükteki antrepoları gördü. Yeni bilgiler ışığında gördük ki, sanayi bölgemizde bu yatırıma değecek kapasite var. Bu yatırımı bölgemize getireceğiz" dedi.

YENİ PROJELERİN MÜJDESİNİ VERDİ
Yeni projeler hakkında da bilgi veren Sütcü, "Organize sanayi bölgemizde belirli bir alanda toptancılar sitesi mantığında bir yer yapmayı planlıyoruz. Her biri 750 metrekarelik kapalı alana sahip olan asma katlı 17 işyeri bulunacak. Bunun yanı sıra güzel bir otel projemiz var. 10 bin metrekarelik alanda Adana Merkez Park'taki gibi içinde yürüyüş yolları, spor sahaları bulunacak yeşil alan projemiz var" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN