İslahiye ve Nurdağı doğalgaza kavuştu

Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerine doğalgaz verildi. İki ilçede 16,5 milyon liralık yatırım yapan GAZDAŞ, doğalgaz dağıtımına başladı

İslahiye ve Nurdağı doğalgaza kavuştu
Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde yaşayan vatandaşlar doğalgazla buluştu. İki ilçede bugüne kadar 16,5 milyon liralık yatırımla altyapı kurulumlarının yüzde 80'i tamamlanınca doğalgaz dağıtımına başlandı. GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Tanju Koçak, önümüzdeki 5 yıl içinde Gaziantep genelinde toplam 520 bin aboneye ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

YÜZDE 80 TAMAM
Nurdağı ilçesinde 73 bin metre, İslahiye ilçesinde ise 64 bin metre çelik ve polietilen hat yapımı gerçekleştirdiklerini bildiren Koçak, her iki ilçede 950 adet servis kutusu montajı gerçekleştirdiklerini söyledi. Koçak, imarlı bölgelerin altyapılarını yüzde 80 oranında tamamladıkları, İslâhiye'de 10 bin 800, Nurdağı'nda ise 7 bin 400 aboneye doğalgaz altyapısını ulaştırdıklarını bildirdi. 2 adet basınç düşürme istasyonu inşaatını tamamlayarak hizmete açtıklarını kaydeden Koçar, "İstasyonlarımızın geçici kabullerini BOTAŞ ile birlikte yaparak ilçelerimize gaz arzını sağladık. Çevreci, ekonomik ve temiz yakıt olan doğalgazdan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın GAZDAŞ İslahiye ve Nurdağı işletme şefliklerine müracaat etmeleri yeterli olacak" diye konuştu.

332 BİN ABONE VAR
Yaptıkları yatırımlarla Gaziantep, Kilis, Nizip, Oğuzeli, İslahiye ve Nurdağı'nda toplam 332 bin aboneye ulaştıklarını bildiren Koçak, Yavuzeli ve Araban ilçelerinde yatırım çalışmalarına 2018 yılında başlamayı planladıklarını bildirdi. Koçak, 2,2 milyon nüfuslu Gaziantep'te, 5 yıl içinde 180 milyon TL yatırımla doğalgaz sunulan abone sayısını 520 bine çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.
BİZE ULAŞIN