Elektroşok cihazıyla Suriyeliyi gasp ettiler

Adana’da 3 kişi, eşya taşıtmak bahanesiyle kandırdığı Suriye uyruklu Raid Karkuki’yi önce elektroşok cihazıyla tehdit etti. Şüpheliler daha sonra genç adamın 239 lirasını alıp kaçtı

Elektroşok cihazıyla Suriyeliyi gasp ettiler
Adana'da Raşit Şahan (28), Yusuf Yanar (20) ve Yakup Aslan (24) eşya taşıtmak bahanesiyle kandırarak boş bir eve getirdikleri Suriye uyruklu Raid Karkuki'yi (34) elektroşok cihazıyla gasp etti. Genç adamın 239 lirasını aldığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen şüphelilerden Raşit Şahan ve Yusuf Yanar tutuklanırken Yakup Aslan ev hapsi cezasına çarptırıldı.

KURBAN OLARAK SEÇTİLER
Olay merkez Seyhan ilçesi Yenibey Mahallesi Eminağa Caddesindeki 118 numaralı boş evde meydana geldi. İddiaya göre; askerden izne gelen Yusuf Yanar, Raşit Şahan ve Yakup Aslan uyuşturucu parası için gasp yapmaya karar verdi. Şüpheliler, kendilerine kurban olarak Suriye'deki iç savaştan kaçarak Adana'ya yerleşen ve geçimini hamallık yaparak sağlayan Raid Karkuki'yi seçti. Genç adamı 'eşya taşınacak' yalanıyla boş bir apartmana getiren gaspçılardan Yusuf Yanar, cebinden çıkardığı elektroşok cihazını Karkuki'ye göstererek "Cenindeki parayı ver. Yoksa sana elektrik veririm" diyerek tehdit etti. Korkan Suriyeli genç, cebinde bulunan 239 lirasını gaspçılara verdi. Gözü dönmüş gaspçılar, hamallık yapan gencin cebindeki bozuk paraları dahi alıp kayıplara karıştı.

2 KİŞİ TUTUKLANDI
Şikayet üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, zanlıları yağma yaptığı bölgede yakaladı. Şüphelilerden Raşit Şahan, "Eşya taşıttırma bahanesiyle Suriyeli yanımıza çağırdık. Yusuf, boş binaya geldiğimiz de cebinden elektroşok cihazını çıkararak Karkuki'ye doğrultu ve 'paranı ver' dedi. Sora cüzdan içinden aldığı paranın yarısını bana verdi" diye ifade verdiği öğrenildi. Şüphelilerden Raşit Şahan ve Yusuf Yanar tutuklanırken Yakup Aslan ev hapsi cezası verildi.
BİZE ULAŞIN