Cama üfleyen öğretmenler

Gaziantep’te iki yıl önce düzenlenmeye başlanan ve bugüne kadar yaklaşık 400 kişinin eğitim gördüğü cam sanatı kursuna, en çok öğretmenler ilgi gösteriyor

Cama üfleyen öğretmenler
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (GASMEK) yıllar sonra öğrenciliğe geri dönen öğretmenler, cam sanatının inceliklerini öğreniyor. GASMEK tarafından iki yıl önce düzenlenmeye başlanan ve bugüne kadar yaklaşık 400 kişinin eğitim gördüğü kurslara, en çok öğretmenler ilgi gösteriyor.

SANATIN İNCELİKLERİ
Okuldan artan vakitlerini kurslara ayıran öğretmenler, cam sanatının inceliklerini öğrenerek çeşitli hediyelik eşyalar üretiyor. Matematik öğretmeni Merve Sefil, öğleden sonra zamanını değerlendirmek için cam sanatı kursuna geldiğini anlatarak, "Cam sanatı kursunu duyunca zevkli olacağını düşündüm. Kursa ilk yazıldığımda ateşi filan duyunca çok korkmuştum ama işin içerisine girince çok yararlı olduğunu gördüm" dedi.

HER GÜN YENİ ŞEYLER
Fen bilgisi öğretmeni Ceren Coşkun da cam sanatının çok hoşuna gittiğini aktardı. Öğrenciliğin daha zor olduğunu belirten Coşkun, "Öğretmenliğe alışmıştık. Öğrencilik daha zor geldi. Hiç bilmediğimiz bir ortam. Biz de her geçen gün yeni şeyler öğreniyoruz" dedi. Matematik öğretmeni Betül Topçu ise cam sanatı kursunu ilk duyduğunda çok sıkıcı olabileceğini düşündüğünü ancak öyle olmadığını gördüğünü anlattı

400 KİŞİYE EĞİTİM
Usta öğretici Sibel Sür cam sanatı kurslarının iki yıldır düzenlendiğini, bugüne kadar yaklaşık 400 kişiye eğitim verdiklerini kaydetti. Kurslara her yaştan katılım olduğunu aktaran Sür şunları söyledi: "Öğretmenlerimiz yarım gün çalıştıkları için çok fazla talep ediyorlar. Burada öğrencilik yıllarına dönüyorlar. Şu an 40 kişilik grubumuzda 12 öğretmen kursiyerim var. Öğretmenlerle birlikte çalışmak keyifli ve gurur verici."
BİZE ULAŞIN