Gaziantep'te, engellilere yönelik 'iletişim' semineri

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla 'Engellilerle 360 Derece İletişim' konulu seminer düzenledi.

Gaziantep'te, engellilere yönelik 'iletişim' semineri

Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi, engelliler, engelli aileleri ve öğrenciler katıldı.

Seminerin açlış konuşmasını yapan Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay, yılın her günü engellilerin yanlarında olduklarını belirterek, "Engelliler Günü aslında farkındalıkların ortaya konulduğu bir gündür, onların hayatını kolaylaştırıcı unsurların ele alınması gerektiğinin hatırlatılması gereken bir gün bugün.

Bizim inanın birbirimizden hiç farkımız yok, herkes nasıl normal bir bireyle nasıl anlaşıyorsa onlarla da anlaşmamız lazım. Fatma Şahin'in bakanlığı döneminde engellilere yönelik çıkarılan kanunların yerelde hayata geçirilmesi için bizlere talimat verdi. Bizde bu kapsamda Engelliler Daire Başkanlığını kurduk" dedi.

Engellilere fırsat verilmesini isteyen Tolay, engelliler herkes gibi doktor, avukat, hakim, mühendis ve hatta başbakan dahi olabileceğini söyledi.

BİZE ULAŞIN