Havalimanında köpek ısırığı yargıya taşındı

Havalimanında köpeklerin saldırdığı Sultan Düşmez, kendisine yardım etmeyen görevliler hakkında suç duyurusu yaptı. Valilik soruşturma izni vermedi, idare mahkemesi davaya giden yolu açtı

Havalimanında köpek ısırığı yargıya taşındı
Adana'da bir yakınını karşılamak için Adana Havalimanı'na giden Sultan Düşmez (40) iç hatlar terminalinin önünde 2 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Bacağından yaralanan Düşmez, o anda polislerin ve özel güvenlik görevlilerinin, gördükleri halde kendisine yardımcı olmadıklarını ileri sürerek, suç duyurusunda bulundu. 4'ü polis, 7 kişi hakkında Valilik soruşturma izni vermedi. İtiraz üzerine Konya İdare Mahkemesi, kararın kaldırılmasına karar verdi. Düşmez şimdi tazminat davası da açmaya hazırlanıyor.

KÖPEKLER SALDIRDI
İddialara göre Sultan Düşmez 25 Mart'ta bir yakınını karşılamak için gittiği havalimanında 2 sokak köpeğinin saldırısına uğradı. Bacağından yaralanan kadın hastaneye gidip rapor aldı ve 6 doz kuduz aşısı yaptırdı. Düşmez, yaralandığını gördükleri halde kendisine yardımcı olmayan görevli polisler, güvenlik sorumluları ve sağlık personeli hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık, Valilikten soruşturma izni istedi. Valilik de, kadının olayla ilgili yerlere müracaatının olmadığını belirtip, 'Bir ısırık vakasıyla kişilere kusur atfedilemez' diyerek soruşturma izni vermedi.

TAZMİNAT DAVASI AÇACAK
Düşmez'in avukatı Nazan Akça Subaşı, kararın kaldırılması için Konya Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurdu. 3. İdari Dava Dairesi, havalimanı yetkilileri ve sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde ön inceleme ve bilirkişi raporu alınmadan karar verildiğini belirterek, 'soruşturma izini verilmemesi kararını' kaldırdı. Subaşı, "İtirazımız haklı bulundu. Yeniden soruşturma başlatılacak. Ayrıca sorumlular hakkında tazminat davası da açacağız" dedi.
Sorumluların cezalandırılmasını isteyen Sultan Düşmez, "Aşıdan dolayı 3 gün kolumu kaldıramadım. Yanımda çocuğum olabilirdi. Sokak köpekleri havalimanında başkalarına da saldırmış. Benim başıma geldi, başkalarının başına gelmesin. Önlem alsınlar" dedi.
BİZE ULAŞIN