‘Hayat diplomayı alınca başlıyor’

Girişimcilik ve Kariyer Günü’nde konuşan Abdulkadir Konukoğlu, gençlere seslendi: Üniversite bitince kendinizi kral gibi görmeyin. Hayat diplomayı aldığınız gün başlar

‘Hayat diplomayı alınca başlıyor’
Hatay Valiliği himayesinde Mustafa Kemal Üniversitesi ile İŞKUR tarafından düzenlenen Girişimcilik ve Kariyer Günü programı Mustafa Kemal Üniversitesi'nde düzenlendi. Vali Erdal Ata, iş alanlarının sadece kamuda değil özel sektörler bazında da genişlediğine dikkat çekerek "Yaşadığımız en büyük sıkıntılardan biri istihdam sorunudur. Aslında ülkemiz iş gücü bakımından yeterli insan kaynağına sahiptir. Asıl sıkıntımız nitelikli iş gücü, ara eleman ihtiyacımızdır" dedi. SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu üniversite eğitiminin öğrencilere vizyon kazandıracağını, üniversite eğitimini kendi çabası ile geliştiremeyenlerin başarılı olamayacağını söyledi. Üniversiteyi bitirenlerin kendilerini "kral gibi görme" hatasına düşmemesini isteyen Konukoğlu, "Bu hataya düşerseniz iş yaşamınız başlamadan biter. Hayat sizler için diplomayı aldığınız gün başlar, iş yaşamında geleceğiniz noktayı azminiz, çabanız ve sabrınız belirler" diye konuştu.

PAYLAŞMAKTAN GEÇER
Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Konukoğlu, para kazanmanın yolunun, parayı paylaşmaktan geçtiğine vurgu yaptı. Girişimciliğin genlerden geldiği gibi, eğitimini alanların çabasıyla da mümkün olduğunu ifade eden Konukoğlu, zorlukların başarıyı getireceğini, liderleri ön plana çıkaracağına dikkati çekti.
BİZE ULAŞIN