Başkan Baydilli hat sergisini gezdi

Şanlıurfa'nın Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Dergah Camisi İmamı hafız İbrahim Onat’ın buğday sapı ile hat işleme sergisini gezdi.

Başkan Baydilli hat sergisini gezdi

Karaköprü Belediyesi'nin katkılarıyla Dergah Camisi İmamı hafız İbrahim Onat tarafından açılan buğday sapı ile hat işleme sergisini Başkan Baydilli ziyaret etti. Başkan Baydilli eserlerin yapım aşaması ve yazılar ile ilgili Hafız Onat'tan bilgi alırken, eserleri büyük ilgiyle inceledi. Kuran'ı Kerim'i hayatımızın merkezine almamız gerektiğini ifade eden Başkan Baydilli, yapılan eserlerle Kuran hattını evlerin duvarlarında sergilendiğini kaydetti.

Başkan Baydilli, "Bu güzel eserlerinden dolayı İbrahim Onat Hocamızı tebrik ediyorum. Biz Karaköprü Belediyesi olarak bu güzel sergiye sponsor olduk. Bunun öncelikli amacı hattı Kuran'a sahip çıkmak ve unutturmamaktır. Bu eserler için hocamız çok vakit, emek harcıyor ve sonunda böyle güzel bir sergi ortaya çıkıyor. Sergiye gelen vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Yapılan çekiliş sonunda 16 kardeşimize de tablo hediye ettik. Ben hocamızı tekrar tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Hat sergisini açan Dergâh Camii İmamı Hafız İbrahim Onat ise desteklerinden dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'ye teşekkür etti. Başkan Baydilli sergiyi ziyaret eden vatandaşlar arasında yapılan çekilişle 8 erkek ve 8 kadına tablo hediye etti.

BİZE ULAŞIN