Kurtuluş planı hazır

Mersin İdmanyurdu Kulüp Başkanı Hamit İzol, kulübün büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, “Kurtuluş reçetesini hazırladık. A ve B planlarını devreye sokacağız” dedi

Kurtuluş planı hazır
TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Mersin İdmanyurdu'nun kulüp başkanı Hamit İzol, takımın hayata dönmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyerek kurtuluş reçetesi için A ve B planı hazırladıklarını söyledi. Başkan İzol, kulüp yöneticileri ile birlikte SABAH Gazetesi Bölge Temsilcisi Ersin Ramoğlu'nu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

'MERSİN YANIMIZDA'
"Mersin İdmanyurdu son yılların en kötü günlerini yaşıyor" diye konuşan Başkan İzol, "Eski yönetimlerin yapmış olduğu borçlanmalar nedeniyle bu sezon toplam 9 puanımız silindi. 120 milyon lira toplam borç var. Şehrin dinamiklerinden ve Mersin'den aldığımız güçle göreve geldik ve A ve B planlarını hazırladık. Kimse moralini bozmasın. Bu sıkıntılar en kısa sürede bitecek" dedi. Başkan İzol, A planının alacaklılarla anlaşıp borcu makul seviyeye çekip ödeyip yola devam olduğunu belirterek, "B planı ise Bölgesel Amatör Lig'den (BAL) bir takım satın alıp Mersin İdmanyurdu'nu yeniden canlandırmak" dedi. Şu anda tüm ağırlıklarını A planı üzerine verdiklerini söyleyen İzol, "Gerçekçi konuşalım takım 3. Lig'e düştü. Bundan sonra neler yapabiliriz onu konuşmalıyız" dedi.

ÖNEMLİ KARARLAR ALINACAK
Şubatta yapılacak olağan kongrede önemli kararlar alacaklarını söyleyen İzol, "Kongrede başkan veya yöneticilerin takıma vereceği paralarla ilgili önemli bir karar alacağız. Artık bir başkan veya yönetici takımdan ayrılırken ya da ayrıldıktan sonra takıma tebliğ koyduramayacak. Eğer para verecekse hibe diye verecek ve alacaklı olmayacak. Şu anda takımın borçlarının bir kısmı bundan kaynaklı" dedi.
BİZE ULAŞIN