Eski belediye başkanı FETÖ’den gözaltında

Görevden uzaklaştırılan eski Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Öztürk’ün belediye kaynaklarını örgüte aktardığı iddia edildi

Eski belediye başkanı FETÖ’den gözaltında
İçişleri Bakanlığı tarafından, hakkındaki soruşturmalar nedeniyle görevden alınan Adana'nın Ceyhan İlçe Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Öztürk ile birlikte aralarında belediye çalışanlarının da olduğu 10 kişi Adana Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek sorguya alındı. Alemdar Öztürk'ün, FETÖ desteğiyle belediye başkanı seçildiği ve bunun karşılığında kurumun kaynaklarını terör örgütüne kullandırdığı iddia edildi.

11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, dün sabah saatlerinde alemdar Öztürk ile birlikte 4 belediye çalışanı, 3 Ceyhan Belediye Meclisi üyesi ve 4 Ceyhan Ticaret Odası çalışanını gözaltına aldı. Şüphelilerin FETÖ'ye belediyeden kaynak aktardıkları ve finans sağladıkları ileri sürüldü. Adana'ya getirilerek sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler emniyet müdürlüğüne götürüldü. Şüphelilerin sorgusunun 7 gün sürebileceği öğrenildi.

YARGITAY İMAMI İLE BAĞLANTI
Alemdar Öztürk'ün gözaltına alınmasını başlatan süreç, FETÖ'nün Yargıtay İmamı Mehmet Rasim Kuseyri ile bağlantılı olduğu iddiaları ile başladı. Bu kişinin katkısıyla belediye başkanı seçildiği öne sürülen Öztürk önce AK Parti'den ihraç edildi, bir süre sonra görevden uzaklaştırıldı. Öztürk'ün, belediyeye ait yaklaşık 44 dönümlük taşınmazı sattığı çok ucuza sattığı, söz konusu bir firmaya hukuk danışmanı olarak Kuseyri'ye 3 milyon lira ödeme yaptığı ortaya çıktı.
BİZE ULAŞIN