Ercan ATALAY: ASKİ ve kadın basketbolu

Bölgemizde yetişmiş birçok antrenör varken, geç kalınmış bir hamle ile takımın başına yabancı bir koç getirildi

Adana ASKİ kadın basketbol takımımız 14 takımın mücadele ettiği Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde 7 mağlubiyet, 2 galibiyetle 12. sırada yer alıyor.
Yönetim kötü gidişe dur demek adına takımın başına yabancı uyruklu bir antrenör getirdi. Yeni gelen koçun elinde sihirli bir sopa olmadığını düşünerek onun da takımla beraber zamana ihtiyacı olduğunun farkındayız. Fakat her geçen günün takımımız adına çok değerli olduğunu düşünerek kaybedilecek zamanın olmadığına da inanmaktayız.
Sezona yeni bir yönetim ile başlandı ve sezon başında yönetim olarak çok önemli stratejik hatalar yapıldı. Bir önceki koçun, geçtiğimiz sezonlar başarılı olamadığı halde neden bugüne kadar takımın başında kaldığını daima sorguladık.
Bir önceki yönetim ile gelen fakat başarı gösterememiş koç 7 haftada 6 galibiyet 1 mağlubiyet sonunda takımdan ayrıldı. Bu arada ligin altıncı haftasında KBSL'ye 15 gün milli takım arası verildi, yönetimden bir hamle beklerken, takım 15 gün yattı.
Yöremiz basketbol geçmişi adına zengin bir bölgedir. Bizler bu yöreden milli takım oyuncuları, milli takım antrenörleri ve lig şampiyonları çıkardık. Bölgemizde yetişmiş birçok antrenör bir kenara bırakıldı ve çok geç kalınmış bir hamle ile takımın başına zamansız bir şekilde yabancı uyruklu bir koç getirildi.
ASKİ kadın basketbol takımımızın 4 bin kişilik yeni bir salonu var ve hâlâ takım müsabakalarını bu salonda oynayamıyor. Kız basketbol altyapısında ülke lideri, milli takım altyapılarında en fazla oyuncu kazandıran bir yöre idik.
Umarım ASKİ yönetimi kısa zamanda toparlayarak şehrimizde mücadele eden tek Süper Lig takımı olarak plan, program ve stratejilerini gözden geçirerek beklentilerin üzerine çıkar ve Adana'mızı eski başarılı günlerine geri döndürür.
BİZE ULAŞIN