Davayı tırnak izi aydınlatacak

Özel bir kreşte darp edildiği iddia edilen 2,5 yaşındaki kızın davasında, vücudundaki tırnak izlerinin nasıl oluştuğunun belirlenmesi için rapor aldırılması kararlaştırıldı

Davayı tırnak izi aydınlatacak
Adana'da özel bir kreşte 2,5 yaşındaki Dilde Ece Subaşı'yı darp ettiği ileri sürülen öğretmen Mehtap İ.'nin (20) 'kasten yaralama' suçundan Adana 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edildi. Hâkim, küçük kızın vücudundaki tırnak izlerinin yetişkine mi, yoksa çocuklara mı ait olduğu ve eziyet ya da işkenceyi düşündürebilecek olgular olup olmadığının araştırılmasını istedi. Dilda'nın olaydan sonra ruh ve beden sağlığı bakımından etkilenip etkilenmediği konusunda da rapor aldırılacak.

DARP RAPORU ALINDI
İddialara göre avukat Nazan Akça Subaşı ile eşi İbrahim Subaşı, kızları Dilda Ece'yi geçen 25 Ocak günü sabah kreşte öğretmen Mehtap İ.'ye teslim etti. Aile akşam eve götürdükleri kızlarının vücudunda tırnak izleri ve morluklar gördü. Hastaneye götürülen küçük kıza darp raporu verildi. Şikayet üzerine öğretmen hakkında 'kasten yaralama' suçundan dava açıldı.

'KENDİLERİ YAPMIŞ OLABİLİR'
Adana 6. Asliye Ceza Mahke-mesi'ndeki davada Mehtap İ. suçlamayı kabul etmeyerek "Kötü davransaydım kamera görüntülerinden belli olurdu. Vücudunda morluk görseydim ailesini arar sorardım. Bilerek ya da bilmeyerek kendileri yapmış olabilir" demişti. Bilirkişi raporunda çocuğun hırpalandığı ve sert davranıldığı bildirilmişti. Anne Subaşı, "Kızım öğretmen sözcüğünü duyunca korkuyor. Okula gönderemiyoruz. Sınıfları görünce ağlamaya başlıyor" diyerek sorumluların cezalandırılmasını istemişti.

MAHKEME RAPOR İSTEDİ
Çocuğa kötü davrandığı ileri sürülen 2 kadın görevli hakkında soruşturma başlatılırken, görüntüleri izlemeden 'darp yok' şeklinde tutanak hazırlayan iki polis memuru hakkında da dava açıldı. Dünkü duruşmada hâkim, olayın küçük kız üzerinde ruh ve beden sağlığı konusunda etki bırakıp bırakmadığı, etkinin halen devam edip etmediğinin belirlenmesi için tam teşekküllü hastaneden rapor aldırılmasını kararlaştırdı. Ayrıca dosyanın görüntü CD'leriyle birlikte Adli Tıp'a gönderilerek, Dilda'daki tırnak izlerinin yetişkine mi, yıksa çocuğa mı ait olduğu yönünde rapor istenmesine karar verildi. Duruşma ertelendi.
BİZE ULAŞIN