“Culturebrings us together” erasmus projesi sona erdi

“Culturebrings us together” erasmus projesi sona erdi

Romanya İtayla ve Türkiye'den toplam 24 kişinin katıldığı, Belen Kaymakamlığı'nın ev sahipliğinde gerçekleşen "CultureBrings Us Together" Adlı Erasmus Projesi sona erdi. Erasmus- Gençlik Değişimleri projesi kapsamında AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen "CultureBrings Us Together" adlı proje 13-22 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

DANS VE HALK OYUNLARI
Proje süresi boyunca Romanya, İtalya ve Türkiye'den katılımcılar kendi örf ve adetlerini dans, müzik ve öykü anlatımı yolu ile yaygın eğitim metotları eşliğinde ve interaktif bir şekilde birbirlerine öğretmeye çalıştılar. İtalyanlar 'Tamburella' adındaki çalgılarını tanıttı. Öğrenciler, kendi ülkelerine ait halk oyunları ve danslarını sergileme fırsatı buldu.

KÜLTÜR GEZİSİ
Kültürel faaliyetler kapsamında Medeniyetlerin Beşiği Antakya'da bulunan Habib-i Neccar Camii, Saint Pierre Kilisesi ve Hatay Arkeoloji Müzesi ziyaret edildi. Hatay'ın tarihe nasıl tanıklık ettiğine ve üç dinin birbiriyle nasıl yaşadıklarına ve yaşıyor olduklarına tanık oldular. Ayrıca Dünya'nın ilk gece aydınlatılan caddesi olan Kurtuluş Caddesi'nde yürüme fırsatı buldular.

BİZE ULAŞIN