‘Benim içkim öldürmez abi’

Yılbaşı gecesi sahte içki ölümlerinin yaşanmaması için Mersin polisi alarma geçti. Sahtecilerin lideri olduğu iddiasıyla yakalanan Z.G. “Ağabey benim içkimden kimse ölmedi. İsterseniz içeyim” dedi

‘Benim içkim öldürmez abi’
Mersin polisi, yılbaşı akşamı sahte içki ölümlerinin olmaması için alarma geçti. Sahte içki operasyonu düzenleyen polis, uzun süren takip sonrası içki imalatçılarının grup lideri olduğu iddia edilen Z.G. ve elemanı A.Y. isimli şahsı yakaladı. Yapılan aramalarda 325 şişe sahte rakı ele geçirildi. Yakalanan sahte içki imalatçısı Z.G., polise ilginç bir çıkış yaparak, pes dedirtti. Z.G., "Ağabey bugüne kadar benim içkimden kimse ölmedi. İstiyorsanız ben de içeyim" dedi.

SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR
Edinilen bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü Kaçakçılık Büro Amirliği ekipleri, yılbaşı öncesinde sahte içki üreticilerine yönelik çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda ekipler, Mersin'de sahte içki imalatçılarının grup lideri olduğu iddia edilen Z.G. ve yanındaki A.Y. isimli şahsı izlemeye başladı. Şahısları uzun süre izleyen ekipler, sahte içki taşırlarken suçüstü yaptı.

POLİSE İLGİNÇ ÇIKIŞ
KOM ekipleri, 2 şahsı bir aracın bagajında sahte içki taşırken kıskıvrak yakalayarak, gözaltına aldı. Araçta 10 şişe sahte içki ele geçirilirken, Z.G.'nin evinde yapılan aramada ise 160 adet 70'lik, 45 adet 50'lik, 120 adet 35'lik rakı olmak üzere toplam 325 şişe sahte içki ele geçirildi. Gözaltına alınana Z.G. ise polise yaptığı çıkışla pes dedirtti. Polisleri aniden karşısında gören Z.G., "Ağabey bugüne kadar benim içkimden kimse ölmedi. İstiyorsanız ben de içeyim" dedi. Adliyeye sevk edilen iki şüpheli adli kontrol şartıyla salıverildi. Öte yandan polisin 7 Aralık'ta düzenlediği bir başka operasyonda da 139 şişe sahte rakı ele geçirildi.
BİZE ULAŞIN