Bismil’de 61 dönüm mesire alanı yapılıyor

Diyarbakır’ın Bismil ilçe merkezine 7 kilometre uzaklıkta olan Çöltepe Mahallesi’nde 61 dönüm arazi üzerine piknik alanı yapılıyor.

Bismil’de 61 dönüm mesire alanı yapılıyor

Bismil Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından çalışmaları sürdürülen Bismil merkeze 7 kilometre uzaklıkta bulunan Çöltepe Mahallesi'nde 61 dönüm üzerine mesire alanı ağaçlandırma çalışmalarına başlandı. Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, çalışmaları yerinde inceledi. Park ve Bahçeler Müdürü Remzi Çekiç'ten bilgi alan Başkan Gülenç, Çöltepe Mahallesi'nde bulunan belediye ait 61 dönüm alanda binlerce ağacın dikileceği yerlerde mesire ve piknik alanı yapılacağını vurguladı. Gülenç, "İlçemizde büyük bir eksiklik olan mesire alanı için hazırladığımız proje çalışmalarımıza başladık. Bismil-Batman yolu üzerinde Çöltepe mevkiinde buluna alanda ağaçlandırma çalışmalarına başladıklarını belirtti. Burada vatandaşlarımız için piknik alanları olacak şekilde bir mesire alanı yapmayı hedefliyoruz. Bu projemizin hayata geçmesiyle ilçemizde sosyal faaliyetlerinin artmasını bekliyoruz" dedi.

"İLÇEMİZDE İLK KEZ UYGULANIYOR"

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün hummalı bir çalışma içerisinde olduğunu söyleyen Başkan Gülenç, "İlçemizde ilk kez uygulanan bir piknik alanı, burası tamamlandığında eminim vatandaşlarımız beğenecektir, Çevre düzenleme ve ağaçlandırma çalışmalarımız son suratla devam ediyor. Önümüzdeki bahar ayında vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile çocukları ile birlikte gelip zaman geçirebilecekler" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN