Kahramanmaraş’ta 75 Hafize taç giydi

Kahramanmaraş’ta Kuran kurslarında hafızlık eğitimlerini tamamlayan 75 Hafize, ‘Hafızlık İcazet Merasimi’nin ardından törenle taç giydi

Kahramanmaraş’ta 75 Hafize taç giydi
Kahramanmaraş'ta hafızlık eğitimini tamamlayan 75 Hafize için taç giydirme töreni yapıldı. Onikişubat, Dulkadiroğlu ve Türkoğlu ilçe müftülüklerine bağlı yatılı kız Kuran kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 75 kadın hafız için 'Hafızlık İcazet Merasimi' düzenlendi. İl Müftülüğü tarafından organize edilen program Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde geçekleşti. Programa katılan 75 Hafize'ye taç giydirilirken, hafızlığı bitirme belgesi de verildi.

KOLEJ KÜLTÜRÜ
Kahramanmaraş Müftüsü Celal Sürgeç, Kuran kurslarının fiziki yetersizliğine dikkati çekerek, "Artık bundan sonra merdiven altı Kuran kursları yapmayı bırakalım. Bundan sonra, Kuran'ın vakarına, şerefine, haysiyetine yakışır bir şekilde kolej türü Kuran kursları oluşturmamız lazım. Hemen şurada bir Kuran kursu yapayım, ahretime bir yatırım olsun düşüncesinden vazgeçelim. Çünkü bu anlayış, Kuran'ın vakarına, şerefine, haysiyetine yakışmıyor" dedi.
BİZE ULAŞIN