Üniversite personellerine kalite eğitimi

Gaziantep Üniversitesi kalite çalışmaları kapsamında birimlerin kalite temsilcilerinden belirlenen 25 kişiye eğitim verildi.

Üniversite personellerine kalite eğitimi

Eğitim Fakültesi'nde beş gün boyunca verilen, Kalite Güvence Birimi tarafından koordine edilen eğitim kapsamında; TSE tarafından sertifikaları verilecek ve eğitim sonucunda pilot bölümler belirlenerek uygulamalar hızlandırılacak. Bu eğitim ile Gaziantep Üniversitesi'nin belgelendirme çalışmaları hızlandırılmış ve personel farkındalığının artırılmasının hedeflendiği belirtildi.

TSE Eğitimcisi Mustafa Ekin, Gaziantep Üniversitesi'nin fiziki yapısı, eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirecek akademik ve idari kadrosunun mevcut olduğunu belirterek, "Yapılması gereken TS EN ISO 9001:2015 standardına göre faaliyetlerimizin sistematik düzenlemesi yapılarak, Kalite Yönetim Sistemleri'nin işletilmesi sağlanarak ülkemizin 2023-2075 hedeflerine üniversitemiz olarak üzerimize düşen faaliyetleri yapmaktır. Bu çalışma ülkemize, milletimize, bölgemize, üniversitemize, öğrencilerimize ve kendimize yapacağımız en büyük hizmet olup, arkamızda yarınlarımıza bırakacağımız bir mirastır" dedi.

BİZE ULAŞIN