Halterdeki başarısını Olimpiyata taşıyacak

Spora küçük yaşlarda güreşle başlayan, daha sonra haltere yönelen Ahmet Turan Okyay, 6 yıl önce tanıştığı halterdeki başarılarıyla olimpiyatlara göz dikti

Halterdeki başarısını Olimpiyata taşıyacak

Spora küçük yaşlarda güreşle başlayan, daha sonra haltere yönelen 21 yaşındaki Ahmet Turan Okyay, 6 yıl önce tanıştığı halterde zirveye oturdu. Yaşadığı sakatlığa rağmen pes etmeyen milli sporcu, dünya ve Avrupa şampiyonluğu elde etti. Geçen yıl Gürcistan'da düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası'nda 69 kiloda altın madalya kazanan Okyay, bu yıl Arnavutluk'ta düzenlenen Avrupa 23 Yaş Altı Şampiyonası'nda iki altın madalya birden elde etti. Gaziantepli Milli halterci, ağır bir spor olmasına rağmen pes etmeden halterde mücadele ettiğini söyledi. Güreşle spor hayatına başladığını anımsatan Okyay, "Güreşin ardından haltere de başlayınca birini tercih etmem gerekti. Ben de zorluk yaşayacağımı bilmeme rağmen halteri tercih ettim. Bir kere başlayınca bırakamıyorsun" dedi. Haltere ilk başladığında ailesinin karşı çıktığını anlatan milli sporcu, "Herkesin bildiği gibi zor bir spor ama çok keyifli. Başlayınca bırakmak zor geliyor" dedi.

ERDOĞAN TEBRİK ETTİ
"Şimdi ailem, arkadaşlarım yöneticiler herkes beni destekliyor" diye konuşan Okyay, "Dünya şampiyonu olduğumda Cumhurbaşkanımızdan tebrik aldım, çok mutlu oldum. Bundan sonraki hedefim olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmek" dedi. Naim Süleymanoğlu, Halil Mutlu, Taner Sağır gibi sporcuları kendisine örnek aldığını dile getiren Ahmet Turan, Türk spor tarihinde onlar gibi iz bırakmak istediğini sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN