İş adamlarından emniyete araç desteği

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO), Kahramanmaraş Ticaret Borsası (KTB) ve iş adamları polise destek olma adına İl Emniyet Müdürlüğü'ne 11 araç hibe etti. Araçlar, törenle hizmete alındı.

İş adamlarından emniyete araç desteği

İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen törene Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, İl Jandarma Komutanı Albay Cafer Öz, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, KMTSO Başkanı Serdar Zabun, KTB Başkanı Ahmet Duran Balsuyu ile iş adamları katıldı. Törende konuşan Vali Özkan, araç talebinin iş adamlarından geldiğini belirterek, "Hiçbir talep olmadan ticaret odasının, ticaret borsasının, esnafının ve iş adamının güvenlik hizmetlerin katkı sunmak adına böyle bir talebi oldu. Beklenti içinde değilken kendilerinden böyle bir talep gelmesi hem bir kadirşinaslık, hem bir cömertlik hem de milletimizin polisimizle kaynaşmasının bir ifadesidir. kendilerine çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ise her şeyin birkaç gün içinde yaşandığını söyledi. İçişleri Bakanlığı'nca her türlü araç ve gereçlerinin karşılandığını belirten İnci, "Ancak iş adamları 'Bizler bu şehirde yaşıyoruz, emniyetimize neden bir katımız olmasın?' diyerek bir teveccüh gösterdiler. Sağ olsunlar birkaç gün içerisinde bize 11 tane aracı hediye ettiler. Ticaret odamıza, borsamız, iş adamlarımız ve Kahramanmaraş halkımıza çok teşekkür ediyorum. Araçlardan bazılarını ilçelerimize göndereceğiz. Arkadaşlarımıza kazasız belasız görev yapmalarını diliyoruz" dedi.

KMTSO Başkanı Serdar Zabun KTB Başkanı Ahmet Duran Balsuyu da her zaman devletin ve polisin yanında olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından dua edildikten sonra kesilen kurdeleyle araçlar hizmete alındı.

BİZE ULAŞIN