Mersin’de sosyal dönüşüm çalıştayı

Mersin Valisi Vali Ali İhsan Su, yaşam kalitesi ve refah düzeyinin artırılması için tüm kurumlara sorumluluk düştüğünü söyledi

Mersin’de sosyal dönüşüm çalıştayı
Kalkınma Bakanlığı himayesinde, Mersin Valiliği koordinesinde 'Akdeniz İlçesi Sosyal Dönüşüm Programı Eylem Planı Çalıştayı' düzenlendi. Vali Ali İhsan Su, vatandaşların refah düzeyinin artırılıp, yaşam koşullarının geliştirilmesi noktasında karar alıcı mercideki kurum ve kuruluşlara büyük sorumluluk düştüğünü vurguladı. Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk ve ÇKA Genel Sekreteri Lutfi Altunsu'nun da katıldığı çalıştayda konuşan Mersin Valisi Ali İhsan Su, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla hareket ettiklerini söyledi. Bu kapsamda birçok proje ve uygulamanın hayata geçtiğini kaydeden Su, söz konusu çalıştayın da bu sebeple yapıldığını kaydetti.

KAMU HİZMETLERİ
Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Yatırım ve Destek Ofisi Koordinatörü Mesut Özcan da çalıştayla ilgili sunumunda, "Bu çalışmada temel amaç, Akdeniz ilçesini coğrafi odağa alarak, eğitimden sağlığa, spordan kültüre, milli ve manevi değerlerden sosyal yardımlara, kentleşmeden sosyal altyapıya kadar birçok konuda kamu hizmetlerinin bu bölgedeki dezavantajlı gruplara belli bir program dahilinde yoğunlaşmasının sağlanmasıdır" dedi.
BİZE ULAŞIN