Suriyeli çocuklardan kurtuluş konseri

Gaziantep’te yaşayan Suriyeli çocuklar, kentin düşman işgalinden kurtuluşunu Gaziantep yöresine ait türkülerin okunduğu özel bir konserle kutladı

Suriyeli çocuklardan kurtuluş konseri

Gaziantep'te yaşayan Suriyeli çocuklar, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünü özel bir konserle kutladı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Çocuk Ritim Topluluğu ve Suriyeli Çocuklar Korosu tarafından "25 Aralık Özel Konseri" düzenlendi. Konserde, 26 Suriyeli çocuktan oluşan koro, ilahiler, anne özlemi, barış şarkıları ile Gaziantep yöresine ait türküler seslendirdi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonu'nda büyük beğeni toplayan konsere Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Latif Karadağ, Uluslararası göç örgütü bölge koordinatörü Rex Arnold Alamban, İl Kültür Turizm Müdürü Bülent Öztürk ve davetliler katıldı. Suriyeli Çocuklar Korosu'nun "Savaşın Çocuklarından Bir Nefes Türkü" adlı konser öncesinde sahneye çıkan 9 yaşındaki Ruha Muhammed, kendilerine Türkiye'de kucak açan herkese teşekkür etti.

ALLAH ERDOĞAN'DAN RAZI OLSUN
Türkiye'nin yaptığı iyilikleri hiçbir zaman unutamayacaklarını anlatan Ruha, "Bazen bize diyorlar ki 'Niye buraya geldiniz?' Buraya oyun oynamaya gelmedik, ölümden kaçtık, büyümeye, öğrenmeye geldik. Burada eğitilip ileride öğretmen, doktor, mühendis olacağız ve ülkemizi inşa edeceğiz. İnşallah sonrasında siz ağabey ve ablalarımızı kendi topraklarımızda misafir edeceğiz. Sizlerin yaptığını unutamayız. Allah hepinizden ve Recep Tayyip Erdoğan'dan razı olsun" dedi.

BİZE ULAŞIN