Başverimli her alanda ilkleri yaşıyor

Başverimli beldesine yeni belediye hizmet binası, pazar alanı ve spor tesisi yapımı için proje hazırlandı. Yatırımlar önümüzdeki dönemde start alacak

Başverimli her alanda ilkleri yaşıyor
ŞIRNAK'IN Silopi ilçesine bağlı Başverimli beldesinin altyapı sorunları, Belediye Başkanı ve Kaymakam Savaş Konak'ın talimatı ile masaya yatırıldı. Konak'ın başkanlığında yapılan inceleme ve çalışmaların ardından Başverimli beldesinin mevcut kanalizasyon şebekesi onarıldı. Yeni kanalizasyonun yapılması için ise proje hazırlandı. Projenin önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesi bekleniyor. Başverimli'de bir ilk de altyapıda yaşandı. Artık sıkıntı vermeye başlayan mevcut kanalizasyon şebekesinin iki kilometrelik bölümü 358 bin lira gibi bir para harcanarak onarıldı. Beldenin kanalizasyon şebekesinin tamamen yenilenmesi amacıyla proje hazırlandı. Hazırlanan proje İller Bankası Genel Müdürlüğü'ne sunuldu. Onayın ardından yapılacak proje ile Başverimli Beldesi'nin kanalizasyon şebekesi tamamen yenilenecek.

BELDENİN İLK BÜYÜK PARKI
Başverimli Beldesinde önemli bir eksiklikte çocukların ve ailelerin zamanlarını geçireceği sosyal alanların olmamasıydı. Başkan Savaş Konak, bu eksikliğin giderilmesi için çalışmaların başlaması talimatını verdi. Beldede bulunan ve kullanılmayan 3 bin 323 metrekarelik alan üzerinde 998 bin lira bedelle park ve bahçe yapımına başlandı. Yüzde 70'i tamamlanan parkın kısa süre sonra hizmete gireceği belirtildi.

EĞİTİM KURUMLARINA YARDIM
Silopi Belediyesi'nin de desteği ile Başverimli'de beldesinde bulunan eğitim kurumları ve ibadethanelere de yardımda bulunuldu. Belediye bulunan okulların bakım ve onarım işleri yapıldı. Ayrıca camilerin bakım, onarım ve tefrişat işlerine toplam 137 bin lira harcama yapıldı.

PAZAR ALANI VE SPOR TESİSİ
Beldenin su ve kanalizasyon işlerinde kullanılmak üzere iki adet araç alınarak hizmete sunuldu. 529 bin liraya alınan araçlar, belediyenin alt yapı ve üst yapı çalışmalarında kullanılmaya başlandı. Beldede yeni belediye hizmet binası, Başköprü Deresi ıslah çalışmaları, belde pazar alanı ve spor tesisinin yapımı için proje hazırlandı. Projeler kısa sürede içinde start alacak.
BİZE ULAŞIN