En havalı şehir turu

Silopi Belediyesi’nin filosuna 12 yeni araç eklendi. Araçlar İpekyolu ve 1’inci ile 2’inci caddelerde tur atılarak Silopililere tanıtıldı. Araç sürücüleri tur sırasında siren çalmayı unutmadı

En havalı şehir turu
Silopi'de belediye hizmetleri güç kazandı. Silopi belediyesine yapılan görevlendirme tarihinden itibaren belediye filosuna eklenen 12 araç ile ilçe merkezinden geçen uluslararası İpekyolu ile ilçe merkezindeki 1'inci ve 2'inci caddede siren çalarak araç turu atıldı. Vatandaşlar cep telefonları ile video kaydı yaparken, kimi de araçlara el sallayarak sevinçlerini gösterdi. Araçlar belediyeye ait araç garajına getirildi. Daha önceleri halka hizmette yetersiz kalan belediyenin iş makinelerinden sadece birkaç tane mevcut iken, Belediye Başkanı Savaş Konak'ın görevlendirilmesi ile birlikte son model Avrupa ile Türkiye şartlarına uygun araçlar alındı. Belediye Başkanı Savaş Konak, "Şu an ilçe de ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Yeni araçlar ile vatandaşımızın ihtiyaçları daha da kolay karşılanacak. Araç filomuzu daha da genişleteceğiz" dedi.

ARAÇ FİLOSU GÜÇLENDİRİLDİ
Belediye araç parkının ve itfaiye araçlarının yetersiz sayıda olduğunu tespit ettiklerini belirten Başkan Konak, mevcut araçları yenilemek amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden hibe araçlar aldıklarını söyledi. Ayrıca belediye bütçesinden 2 milyon 350 bin lira ayırarak araç alımı yaptıklarını, görevi devraldığında araç sayısı 63 iken, bu sayının 84'e yükseldiğini kaydetti.
BİZE ULAŞIN