Görümlü yıllar sonra belediye hizmeti gördü

Cudi Dağı eteklerindeki Görümlü beldesi, yıllar sonra belediye hizmetleri ile tanıştı. Belediye Başkanı ve Kaymakam Savaş Konak, beldenin alt ve üst yapı sorunlarını çözmek için çalışma başlattı

Görümlü yıllar sonra belediye hizmeti gördü
Silopi Belediye Başkanı ve Kaymakam Savaş Konak, beldenin sorunları ve eksiklerinin giderilmesi amacıyla çalışmaların biran önce start alması talimatını verdi. Irak sınırındaki Görümlü Beldesi'ne, bugüne kadar yapılmayan hizmetler hayata geçirildi. Beldede yapılan çalışmalar ile değişim ve dönüşüm dikkatlerden kaçmadı. Beldenin alt ve üst yapı sorunları masaya yatırıldı. Kanalizasyon ve içme suyu şebekesinden, sulama kanalı, parke taşı, yol yapım çalışmalarıyla Görümlü halkı hizmet aldı.

2 bin 600 metre kanalizasyon
Bin 500 metre uzunluğunda Görümlü belde içme suyu ana isale hattı yeniden döşendi. Boğaz ve Yeni Mahalleleri'nde 2 bin 600 metrelik kanalizasyon borusu döşendi. Beldede 5 bin 400 metre uzunluğunda sulama kanalı inşaat işi devam ediyor. Tamamlanan proje hayata geçirildi. 620 metrelik istinat duvarı yapıldı. Beldenin cadde ve sokaklarına 10 bin metrekare parke taşı döşendi. Yeni Mahalleyi Boğaz Mahallesine bağlayan 1,5 kilometrelik yol yapılarak hizmete sunuldu. Beldede bulunan okulların bakım ve onarım işleri yapıldı. Ayrıca camilerin onarım ve tefrişat işleri tamamlandı. Yine Kültür Merkezi için 80 milyon lira bir harcama yapıldı.
BİZE ULAŞIN