İdil caddelerine ilk sıcak asfalt

İdil’de terör örgütü PKK’nın büyük zarar verdiği caddeler ve sokaklar sıcak asfalt ile yenilendi. Belediye Başkanı Ersin Tepeli, “İdil’i hep birlikte yeniden imar ediyoruz” dedi

İdil caddelerine ilk sıcak asfalt
Terör örgütü PKK'nın belediyenin iş makinelerini de kullanarak hendek açıp barikatlar kurduğu İdil, altyapı çalışmalarında yeni bir sayfa açıyor. Teröristler tarafından yollara yerleştirilen patlayıcıların infilak etmesi sonucu zarar gören yollarda yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İdil Belediye Başkanı ve Kaymakam Ersin Tepeli'nin göreve başlamasının ardından ilçede, asfalt çalışmaalrına start verildi. İdil Belediye Başkanı Tepeli'nin talimatıyla terörün harabeye çevirdiği cadde ve sokaklar sıcak asfaltla tanıştı. İdil merkezinde düzenlenen operasyon sonrasında, merkezdeki cadde ve sokaklarda sıcak asfalt yapımı için Kaymakamlık ile Karayolları Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında ilçede ilk defa sıcak asfalt kaplaması yapıldı. Bu çalışmalar kapsamında 45 kilometrelik yol yapım çalışmaları tamamlanarak şehrin daha modern bir görünüme kavuşması da sağlandı. Kaymakamlı ile Karayolları Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda, tamamlanan 45 kilometrelik sıcak asfalta ilaveten yine 45 kilometrelik ikinci bir sıcak asfalt yapımına başlandı. Çalışmalar tamamlandığında 90 kilometrelik sıcak asfalt yapımı hedefine ulaşılacak.

'ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR'
İdil Belediye Başkanı Ersin Tepeli, "Altyapı çalışmaların bitmesinin ardından üst yapı çalışmalarına başladık. Çalışmalar ilçemizin her köşesinde devam ediyor. İdil'i hep birlikte yeniden imar ediyoruz. Genç ve gelecek nesillere güzel bir İdil bırakma gayreti içerisindeyiz. Bu çalışmalar esnasında İdil halkına gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

HER CADDEYE YENİ ÇÖP KONTEYNIRI KONULDU
Şırnak'ın İdil İlçesi'nde, kullanılamaz halde olan çöp konteynırları belediye tarafından yenilendi. Temel belediyecilik hizmetleri kapsamında ilçedeki çöp konteynırlarının oldukça eski ve kullanılamaz durumda olduğu ve temizlik hizmetlerinin de oldukça yetersiz olduğu tespit edildi. Bu kapsamda ilçenin çöp konteynırı ihtiyacının karşılanması için 300 adet çöp konteynırı alım süreci gerçekleştirildi. Yapılan bu alım ile ilçedeki eskimiş olan çöp konteynırları yenilendi. Yine ilçedeki temizlik hizmetleri disipline edilirken, günlük olarak çöp noktaları kontrol edildi, cadde ve sokaklar yol temizleme aracı ile ve temizlik personeli ile temizleniyor.

HÜKÜMET CADDESİ'NİN KALDIRIMLARI PIRIL PIRIL
İdil Belediyesince, her gün binlerce insanın yoğun olarak kullandığı Hükümet Caddesi'nin kaldırımlarını yenilendi. Belediye, İdil'in en işlek ve en önemli caddelerinden biri olan Hükümet Caddesi'nin kötü görünümünü değiştirmek ve caddeyi daha güzel bir görünüme kavuşturmak için yol ve kaldırım düzenleme çalışmaları başlattı. Tamamlanmasının ardından İdile farklı bir güzellik katacak olan Hükümet Caddesi, çalışmalar en kısa sürede tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak.

İDİL ŞİMDİ DAHA YEŞİL
Şırnak'ın İdil İlçesi'nde, belediyede yapılan görevlendirme ile birlikte yeşil alanların oluşturulması ve kentin daha yeşil bir görünüme kavuşması için çalışmalara başlandı. Kısa sürede ilçe önemli ölçüde ağaçlandırma çalışması yapıldı. İdil belediyesinin ilçede yürüttüğü diğer faaliyetlerden birisi de ağaçlandırma çalışmaları oldu. Bu çerçevede İdil ilçesinde, belirli yerlere ve kamu kurumlarının bahçelerine çeşitli cinslerde yetişmiş ağaç dikimi yapıldı.
BİZE ULAŞIN