Minderde şampiyona heyecanı sona erdi

Adana’da 21 Aralık’ta başlayan ve 500 sporcunun katıldığı Büyük Erkekler Serbest Dans ederek kendilerini Güreş Türkiye Şampiyonası sona erdi. Kilolarında birinci olanlar ödüllendirildi

Minderde şampiyona heyecanı sona erdi
Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nın son gününde 57, 70, 97 ve 125 kilolarda birinciler belli oldu. Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Yüreğir Serinevler Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonun son gününde ASKİ Spor Kulübünden 57 kiloda Ahmet Peker, 70 kiloda Haydar Yavuz, 97 kiloda Yunus Emre Dede ve 125 kiloda Taha Akgül birinciliği elde etti. Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül, final müsabakasının ardından down sendromlu 7 yaşındaki Fatih Emirhan ile de temsili olarak bir süre güreşti. Akgül, bir müsabakanın çok sayıda antrenmana bedel olduğu düşüncesiyle, tecrübe olması için elinden geldiği kadar bu tür şampiyonalara katıldığını, böylece gençlere de örnek olmak istediğini belirtti.

BÜYÜK DESTEK OLDU
Adanalı Olimpiyat Şampiyonu Rekortmen Güreşçi İsmet Atlı'yı rahmetle ve minnetle andığını belirten Vali Mahmut Demirtaş "Sporcularımızın, ay yıldızlı bayrağımızı tüm dünyada başarıyla dalgalandıracaklarına yürekten inanıyorum" dedi. Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın desteklerinden dolayı Vali Demirtaş'a plaket verdi.
BİZE ULAŞIN