Sınır beldesi nefes aldı

Şırnak’ın Silopi ilçesine bağlı Başverimli beldesi, yıllar sonra belediye hizmeti almaya başladı. İlçe Belediye Başkanı Savaş Konak, 1 yılda hayata geçirdiği projelerle beldenin su sorununu çözdü

Sınır beldesi nefes aldı
Silopi Belediye Başkanı ve Kaymakam Savaş Konak, Başverimli beldesinin sorunlarını ve eksiklerinin giderilmesi amacıyla çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor. Irak sınırındaki Başverimli beldesine, bugüne kadar yapılmayan hizmetler hayata geçiriliyor. Yıllardır belediyecilik hizmetinden yoksun bırakılan Başverimli beldesinde, yapılan çalışmalarla büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor.

ALTYAPI SORUNU BİTİYOR
Kış aylarında çamur deryasına dönen yollar sıcak asfalt ile yenilendi. İlçenin alt ve üst yapı sorunlarına da neşter vuruldu. İçme suyu şebekesi, içme suyu ishale hattı ve kanalizasyon hatları yenilendi. Yıllardır su sıkıntısının yaşandığı Başverimli S ilopi İlçe merkezinden çekilen hatla temiz suya kavuştu. Başverimli'de bir yıl içerisinde birçok hizmet hayata geçirildi. Silopi ilçesinde yapılan içme suyu arıtma tesisinden beldeye su boru hattı döşendi. 2 milyon 700 bin lira harcanan proje bitirilerek hizmete girdi. Belde içme suyu şehir şebeke hattı çalışmalarına geçen yıl Aralık ayının sonlarında başlandı. 3 milyon 600 bin lira ihale bedeli ile başlayan içme suyu şehir şebeke hattı projesinin büyük bir kısma tamamlandı. Proje yılsonun da tamamlanıyor. Altyapı çalışmaları tamamlanan yollarda 2 kilometrelik asfalt yapıldı. Sekiz kilometrelik asfalt çalışmaları ise, altyapı çalışmaları bitirildikten sonra start alacak.
BİZE ULAŞIN