Kazandığımızı yatırıma çeviriyoruz

Aslanlar Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, “Derdimiz daha çok para kazanmak değil, kazandığımızı yatırıma çevirebilmek” dedi

Kazandığımızı yatırıma çeviriyoruz
ADANA'DA 35 yıllık bir geçmişe sahip olan Aslanlar Group, bünyesindeki bulunan Aslanlar Alüminyum, Winas PVC Profil Sistemleri ve Assolar Cam Tüp ile üç sektörde faaliyet gösteriyor. 27 bin metrekarelik alanda üretim yapan Aslanlar Alüminyum Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.'nin yönetim kurulu başkanı Mehmet Aslan, alüminyum sektöründe kar marjının düşmesiyle birlikte diğer sektörlere de yatırım yaptıklarını anlattı.

ÜÇ SEKTÖRDE FAALİYET
Aslan, "Üç sektörde iş yapıyoruz ve bu şekilde büyüme gayretindeyiz. Sektörde firma sayısındaki artışla birlikte kazanç oranlarının düşmesi bizi diğer sektörlere yatırım yapma zorluyor. Ancak hangi sektörde olursanız olun belli bir zaman sonunda kazanç oranı zamanla düşüyor. Bu da özellikle yatırım yapacak sanayiciler için zor bir sürecin başlangıcı. Çünkü bu tesisler kolay kurulmuyor. Sanayiciler bu nedenle farklı sektörlere yönleniyorlar. İnşaat ve gayrimenkul sektörü bunların başında geliyor" dedi.

ASIL DERDİMİZ YATIRIM
Aslan, "Sanayici ürettiği üründen hak ettiğini kazanamazsa nasıl mutlu olabilir ki? Şimdi sanılıyor ki çok para kazanmak dert. Asıl dert çok para kazanmak değil, ürünün hak ettiğini kazanıp onu yatırıma çevirebilmek. Alüminyum profil üreten firma iken, kazandığımız parayla PVC profil üretmeye başladık, daha sonrasında alüminyum ve PVC'den kazandığımız parayla cam tüpü üretimini gerçekleştirmek için çok büyük bir yatırımın altına girdik. İşte bu sanayiciliktir ve sanayicinin görevi tam da budur. Kazandığımız her kuruşu firma olarak yatırıma harcıyoruz" diye konuştu.

2018'DE ÜRETİMİ ARTIRACAĞIZ
Aslan, "Maliyetleri düşürmenin tek yolu üretimi arttırmak. Bunun için finansmanı yükseltmek gerekiyor. Biz şu anda 17 ülkeye ihracat yapıyoruz, tek sıkıntımız kazanç oranlarının düşük olması. Her şeye rağmen 2018'de üretimi artırmayı hedefliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN