Bu ızgaralar sakat bırakır

Adana’da kanalizasyon temizliği sırasında iş makinelerinin kırdığı beton ızgaralarda geniş boşluklar oluştu. Vatandaşlar büyük tehlike yaratan ızgaraların yenilenmesini istedi

Bu ızgaralar sakat bırakır

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Turhan Cemal Beriker Bulvarı D-400 karayolu üzerinde kanalizasyonların temizliği sırada kaldırılıp yerine konulurken bir bölümü kırılan beton ızgaralar adeta tehlike saçıyor. Bir insanın bacağının geçtiği ızgaraları gören ve dikkatli bir şekilde geçmeye çalışan vatandaşlar, "Böyle bir sorumsuzluk olur mu? Burayı görmeyen birinin bacağı sıkışabilir, hatta kırılabilir" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

GENİŞ BOŞLUKLAR
Adana Büyükşehir Belediyesi Yol Müdürlüğü ekipleri yaklaşık 2 ay öce Turhan Cemal Beriker Bulvarı üzerinde iki taraflı olarak kanalizasyon temizliği yapmaya başladı. İş makineleri tarafından kaldırılan beton ızgaraların büyük bölümü tekrar yerlerine konulurken kırıldı. Bazı ızgaralarda küçük çaplı kırılmalar yaşanırken, bazılarında ise bir insanın bacağının geçeceği kadar boşluklar oluştu. İnsan hayatını tehlikeye düşürecek olan bu duruma görevliler duyarsız kaldı.

BÜYÜK BÖLÜMÜNDE VAR
Özellikle aracından inen vatandaşların görmemesi durumunda büyük tehlike yaratacak olan ızgaralar için bugüne kadar görevlilerin hiçbir önlem almaması vatandaşın tepkisine neden oldu. Aralarında büyük boşluk bulunan ızgaraların yanından geçen vatandaşlar, "Bu durum sadece bir bölgede değil temizlik yapılan yerlerin büyük bölümünde var. Eğer gece bir vatandaş burayı görmezse ayağı kırılabilir ya da sıkışır. Temizlik yapıyorsunuz ama kırılan ızgaraların yerine yenisini koyun. Her zaman olduğu gibi üzücü bir olay yaşanır ondan sonra bu ızgaralar değiştirilir" dediler.

BİZE ULAŞIN