Eyyübiye’de yol yapım çalışmaları sürüyor

2017 yılının başından itibaren büyük asfalt atağını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, 2018 yılında da aynı tempoyla çalışmalarını sürdürmeye başladı.

Eyyübiye’de yol yapım çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 13 ayrı ilçede yürüttüğü yol yapım çalışmalarını Eyyübiye ilçesinde yoğunlaştırdı. Karaköprü ve Haliliye'de devam eden yol yapım çalışmalarının yanı sıra Eyyübiye ilçesini adeta şantiyeye çeviren Büyükşehir Belediyesi, özellikle Yenice'de 'Kito Deresi' olarak bilinen yer ve birçok noktada yol yapım çalışmalarını hızlandırdı.

KANAYAN YARA KİTO DERESİNE EL ATTI

Şanlıurfa'nın Eyyübiye İlçesi Yenice Mahallesinde bulunan ve vatandaşların kanayan yarası haline gelen 'Kito Deresi' diye adlandırılan bölgede yol yapım çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine mahalle sakinleri teşekkür etti. 40 yıldan bu yana bölgede ikamet ettiğini ifade eden Şanlıurfa Hayvan Pazarı Dernek Başkanı Ramazan Gül, yıllardır özlemini çektikleri çalışmaları başlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi ve ekibine teşekkür etti.

"KARAKÖPRÜ NE İSE EYYÜBİYE AYNISI OLDU"

İlçelerde yürütülen hizmetlerin birbiriyle aynı olduğunu hatırlatan Şanlıurfa Hayvan Pazarı Dernek Başkanı Ramazan Gül, "Neredeyse 40 yıldan bu yana şehirde oturuyorum. Bu zamandan belli Kito Deresinde kimse yol açmayı düşünmedi ancak Büyükşehir Belediye Başkanımız Nihat Çiftçi bu işe el attı. Allah ondan razı olsun. Yoksa kimse burada yol falan açamazdı. Başkanımız Karaköprü'ye ne hizmet ediyorsa Eyyübiye'ye de aynı hizmeti veriyor. Bakın eskiden evlerimiz sadece iki kat idi. Şimdi ise 4-5 katlı evlerimiz inşa ediliyor" diye konuştu.

Eyyübiye ilçesinde, Eyyüpkent Mahallesi 5169. Sokakta yol yapım çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri yine Eyyüpkent Mahallesinin 5130. Sokağında da yaptığı çalışmalarla yolu terasman kot seviyesine getirdi. Ayrıca Akçakale yolu caddesinde de genişletme çalışmalarına devam eden ekipler Evren Sanayi Sitesi 33. Sokakta yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

BİZE ULAŞIN