Gözler hindideyken kaçak tavuk kestiler

Adana Büyükşehir Belediye Zabıtası, yeni yılın ilk dakikalarında kaçak tavuk kesimi yapan bir işyerine baskın yaptı. Polisle birlikte işyerine giren zabıta ekipleri, 2 ton kesilmiş tavuk eti ile bin canlı tavuk ele geçirdi

Gözler hindideyken kaçak tavuk kestiler
Adana Büyükşehir Belediye Zabıtası, yeni yılın ilk dakikalarında kaçak tavuk kesimi yapan bir işyerine baskın yaptı. Polisle birlikte işyerine giren zabıta ekipleri, 2 ton kesilmiş tavuk eti ile 1000 canlı tavuk ele geçirdi. Merkez Seyhan ilçesine bağlı Akkapı Mahallesi'nde kaçak çalışan bir tavuk kesimhanesine Büyükşehir Belediye Zabıta Daire Başkanlığı ekiplerce yeni yılın ilk dakikalarında operasyon yapıldı. Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nden polislerin de destek verdiği baskında ekipler, kesime hazırlanan 1000 tavuk ile 2 ton kesilmiş tavuk eti ele geçirdi.

İNCELENECEK
İşyerinde incelemelerde bulunan ekipler, farklı markalara ait çok sayıda koli buldu. El konulan kesilmiş ve canlı tavuklar, incelenmesi için İl Tarım Müdürlüğü ekiplerine teslim etti. Tavuklarda hastalık olup, olmadığı ise Tarım İl Müdürlüğü'nde yapılacak incelemeyle belirlenecek. Kaçak kesim ile ilgili iş yeri sahibine para cezası kesilirken, polis de soruşturma başlattı. Adana'da geçtiğimiz hafta yapılan operasyonda Akdeniz, Havutlu, Alihocalı, Bahçelievler mahallerinde çok sayıda kesilmiş at kemikleri bulunmuştu. Bir gün sonra zabıta ekiplerinin yaptıkları operasyonlarda aynı mahallelerde 50 at kesilmeye hazır halde beklerken ele geçirilmiş ve hayvan barınağına teslim edilmişti.
BİZE ULAŞIN