Adana’nın ilk sosyal projesi

Yüreğir Belediyesi tarafından Atakent Mahallesi’nde inşa edilen 639 sosyal konut yükselmeye başladı. Konutların 2018 yılı içerisinde tamamlanması hedefleniyor

Adana’nın ilk sosyal projesi
Adana'da Yüreğir Belediyesi'nin dar gelirli vatandaşlara yönelik 639 adet sosyal konut projesi ortaya çıkmaya başladı. Atakent Mahallesine yapılan sosyal konutların inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, bünyesinde kreş, kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu olan projenin bölgeyi yeni bir yaşam merkezi haline getireceğini söyledi. Sosyal konut projesinin Yüreğir Belediyesi tarihinde yapılan en büyük yatırım olduğunu belirten Başkan Çelikcan "Uzun uğraşlar sonucunda Yüreğirli vatandaşlarımıza söz verdiğimiz sosyal konut projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Buralardan şartları uygun olan bütün Yüreğirli vatandaşlarımız faydalanacak. Ev almak isteyen vatandaşlarımızdan bir miktar peşinat alınıp, kalanı taksitlendirilecek" dedi.

UYGUN ŞARTLARDA
Yüreğir Belediyesi olarak sosyal konut yapacak arsa olmadığı için parayla arsa aldıklarını belirten Başkan Çelikcan "Yüreğir'e yeni ve modern konutlar kazandırmak, vatandaşlarımızın uygun şartlarda konut edinmelerini sağlamanın yanı sıra ruhsatsız yapılaşmanın da önüne geçmek amacıyla 639 adet sosyal konut yapıyoruz. Atakent Mahallesi'ne yapılan konutları uygun fiyatlarla vatandaşlarımıza vereceğiz. Yapacağımız konutların içerisinde sosyal ve kültürel tesislerimiz de olacak" dedi.

YATIRIMLAR SÜRÜYOR
2018 yılında da önemli yatırımların hizmete açılacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "11 kültürevi, Adana'nın en büyük kültür merkezi, 16 spor kompleksi, 22 taziye evi, Yüreğir'in ilk kapalı semt pazarları yeni parkları halkın hizmetine sunduk. 2018 yılında da sosyal konutlar, kapalı yüzme havuzu ve kapalı spor salonu, 130 dönüm kıyıpark tamamlanarak hizmete açılacak" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN