Mersin’de kurtuluş coşkusu

Mersin’in kurtuluşunun 96. yıl dönümü törenlerle kutlandı. Toroslar Belediyesi tarafından Kuvayi Milliye Caddesi’ne yerleştirilen Dünya figürü ve Atatürk heykelinin açılışı yapıldı

Mersin’de kurtuluş coşkusu
Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı. Etkinlikler ilk olarak, Vali Ali İhsan Su ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından muharip gazilerden oluşan temsili heyeti taşıyan trenin Mersin Garı'nda karşılanmasıyla başladı. Protokol üyeleri, vatandaşlar ve öğrenciler daha sonra kortej halinde Cumhuriyet Alanı'na kadar yürüdü. Vali Ali İhsan Su ve Kocamaz, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, Türk milletinin binlerce yıllık tarihi boyunca karşılaştığı tüm zorlukları bir ve beraber olarak aşmayı her zaman başardığını söyledi. Kocamaz, zor günleri sabırla atlatabilmek, güzel günleri coşkuyla yaşayabilmek için bir ve beraber olabilmenin temel kural olduğunu vurguladı.

Toroslar Belediyesi tarafından her 3 Ocak'ta düzenlenen Kuvayi Milliye yürüyüşü de renkli görüntülere sahne oldu. Belediye tarafından yaptırılan 5 metre yüksekliğindeki Dünya figürü ile aynı yüksekliğe sahip Atatürk'ün at üstünde tasvir edildiği heykelin açılışı, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna tarafından yapıldı.
BİZE ULAŞIN