Tacirlere karşı ‘Narko Elçiler’

Adana’da zehir tacirleriyle mücadelede yeni bir dönem başlıyor. ‘Narko Adana Elçi’ projesi ile zabıta ve temizlik görevlileri polisin uyuşturucuyla mücadelesine destek verecek

Tacirlere karşı ‘Narko Elçiler’
Adana polisi uyuşturucuyla mücadelede yeni bir dönem başlatıyor. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından geliştirilen projede belediyelerin zabıta ve temizlik görevlileri zehir tacirlerine karşı mücadelede istihbarat desteği verecek. Adana Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan, Büyükşehir ve 4 merkez ilçe belediyesinin de ortak olduğu 'Narko Adana Elçi' projesi ile önce belediye çalışanlarına eğitimler verilecek, ardından da eğitim alanlar polise yardım edecek. Vali Mahmut Demirtaş, "Proje kentin sokaklarına olumlu yansıyacak" dedi.

PROTOKOL İMZALANDI
Adana Valisi Mahmut Demirtaş ve İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız'ın da taraf olduğu protokolün altına Büyükşehir Belediye Başkanvekili Ramazan Akyürek, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ve Yüreğir Belediye Başkanvekili Mehmet Gildir imza attı. Emniyet'teki törende konuşan Vali Demirtaş, uyuşturucuyla mücadelede toplumsal desteğin önemini vurguladı. Adana'nın, konum olarak doğu-batı aksında, Avrupa ve Ortadoğu'nun geçiş güzergahında olması nedeniyle stratejik öneme sahip olduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, bu durumun kaçakçılık ve uyuşturucu sevkiyatı gibi illegal faaliyetlerle kent açısından bir dezavantajlı bir durum oluşturduğunu anlattı. Demirtaş, suç ve suçlularla mücadelede kamu kurumları, belediyeler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların güvenlik güçlerine desteğinin önemli olduğunu vurguladı.

'KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ'
Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız da, uyuşturucuyla mücadelenin sadece Türkiye'nin değil, dünyanın önemsediği ve etkin mücadele tedbirleri geliştirmeye çalıştığı global bir sorun olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "Uyuşturucuyla mücadelede gösterdiğimiz kararlılık ve etkinliğimiz artarak devam edecek. Uyuşturucuyla mücadelede yeni bir döneme girildiği aşikar. Gençliğimizi ve geleceğimizi uyuşturucuya esir etmeyeceğiz. Adana'da uyuşturucunun kökünü kazıyacağız."
BİZE ULAŞIN