3,5 milyon turist hayvanları izledi

Büyüklüğü ve barındırdığı türler bakımından dünyanın önde gelen hayvanat bahçeleri arasında yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi, geçen yıl 3 milyon 550 bin yerli ve yabancı turisti ağırladı

3,5 milyon turist hayvanları izledi
Yüzölçümü ve barındırdığı türler bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da ikinci, dünyada dördüncü sırada yer alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni, 2017'de 3 milyon 550 bin yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi'nin 2001 yılında Burç Ormanı'nda kurduğu hayvanat bahçesi 300 türde 7 bin hayvanı barındırıyor.

İLGİ OLDUKÇA BÜYÜK
Yerli ve yabancı turistlerin kentte ilk uğradığı mekanlardan biri haline gelen hayvanat bahçesinde, en çok 'Can' isimli şempanze, 'Şakir' isimli zürafa ve 'Cesur' isimli yavru aslanın yanı sıra safari park, fok gösterileri, Zooloji ve Doğa Müzesi ile yırtıcı hayvanlar ilgi görüyor. Önceki yıl 3 milyon 110 bin kişinin ziyaret ettiği hayvanat bahçesi, 2017'de 3 milyon 550 bin kişiyi ağırladı. Bu yıl açılması planlanan "Şempanze Adası ile Kelebek ve Tropikal Merkezi" sayesinde ziyaretçi sayısının 4 milyona ulaşması bekleniyor. Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, hayvanat bahçesinin her geçen gün ziyaretçi sayısını katladığını belirterek, "Kelebek ve Tropikal Merkezi açmayı düşünüyoruz. Kelebeklerin uçacakları güzel bir mekan hazırlayacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN