Gaziantepspor hayata döndü

Kapısına kilit vurmaya hazırlanan Gaziantepspor’da yönetimin genel kurul kararı alması ve üyeliği herkese açması umut ışığı oldu. Futbolcular da antrenmanlara çıkma kararı aldı

Gaziantepspor hayata döndü
27 yıl aradan sonra Süper Lig'den düşen ve maddi sıkıntılarla boğuşan Gaziantepspor, TFF 1. Lig'de de arka arkaya aldığı mağlubiyetler nedeniyle ligde son sıraya yerleşti. 110 milyonluk borç nedeniyle kapanacağı, futbolcuların maçlara çıkmayacağı iddia edilen Gaziantepspor camiasında futbolcular son noktayı koydu. Kırmızı siyahlı oyuncular, mücadeleye devam etme kararı aldı.

'BİZİM İÇİN MİLAT'
Takım kaptanı Elyasa Süme, beraberindeki oyuncularla tesis binasında düzenlediği basın toplantısında, uzun yıllardır yaşadıkları çeşitli sorunlara rağmen kulübün yaşaması için çaba gösterdiklerini belirtti. Elyasa, yönetim kurulunun olağanüstü genel kurul ve üyelik konusunda aldığı kararları kulüp adına 'milat' olarak kabul ettiklerini vurguladı. Kulüpteki sorunların sahaya da yansıdığını belirten futbolcu, "Bundan dolayı da sportif başarısızlıklar geldi, engel olamadık. Bunların bitmesini istiyoruz" dedi.

'BUNU BAŞARACAĞIZ'
Yönetim kurulunun bu ağır yükü daha fazla götüremeyeceğini dile getirerek, kulübü yaşatmak adına bazı kararlar aldığını aktaran Elyasa Süme, "Tüm halka üyelik fırsatı verildi. Açıkçası biz de son haftalarda çok yorulmuştuk. Pes etme noktasına gelmiştik. Bu kararları alırken kendi aramızda da çok konuştuk. Çünkü bizim tek amacımız Gaziantepspor'u yaşatmaktı. Bunu başaracağız" dedi.

KARAR SEVİNDİRDİ
Futbolculardan Şenol Can ise Gaziantepspor'un sahipsiz kalacağına inanmadığını belirterek, yıllardır sıkıntılarla mücadele ederek bugünlere ulaştıklarını ve taraftarla kucaklaşarak mücadelelerine devam edeceklerini kaydetti. Serhan Yılmaz da Gaziantepli olarak yönetimin üyelik konusunda aldığı kararı memnuniyetle karşıladıklarını anlatarak, "Gaziantepspor yeniden ayağa kalkacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN