Asfaltı söktüler bırakıp gittiler

Adana Seyhan’da ‘Parke taşı döşeyeceğiz’ denilerek asfaltın söküldüğü Gülpınar Mahallesi 37005 Sokak sakinleri, 3 aydır beklemekten isyan noktasına geldi

Asfaltı söktüler bırakıp gittiler

Adana'nın merkez Seyhan ilçesi Gülpınar Mahallesi 37005 Sokak'ta yaşayan vatandaşlar üç ay önce sökülen asfaltların yerine döşenecek parke taşlarını bekliyorlar. Sökme çalışmaları sırasında duvarlarında çatlaklar oluştuğunu ve buradan yağmur sularının evlerine sızdığını söyleyen vatandaşlar, "Eğer zamanında parke taşları döşenmiş olsaydı böyle bir sıkıntı yaşamayacaktık. Bir an önce sorunumuzun çözülmesini istiyoruz" diyerek belediyeye tepki gösterdiler.

ÇATLAKLAR OLUŞTU
Belediye tarafından üç ay önce 'Parke taşı döşeyeceğiz' denilerek 37005 Sokak'taki asfaltlar söküldü. Sökme sırasında bazı evlerin duvarlarında çatlaklar ve delikler oluştu. Çalışma sırasında yolun ortasında kalan kanalizasyon kapakları da araçların geçişi sırasında tehlike oluşturmaya başladı. Sorunun çözülmesi için belediyeyi arayan vatandaşlar bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadı. Asfaltlarının söküldüğü günden bugüne kadar zor şartlar altında yaşadıklarını dile getiren üç çocuk annesi Hayat Bingöl, "Çalışma sırasında evimin duvarında çatlaklar oluştu. Yağmur yağdığı zaman sızıntıdan dolayı evimize su giriyor. Eşyalarım kullanılmaz hale geldi. Madem parke taşı döşemeyeceklerdi neden asfaltımızı söktüler? Hiç değilse yağmurlu günde evime su girmiyordu. Perişan durumdayız" dedi.

VATANDAŞLAR ÇÖZÜM İSTİYOR
Yağmur sırasında oluşan çukurlardan dolayı su birikintisi yaşandığını ve evlerine gitmekte zorluklar yaşadıklarını anlatan vatandaşlar da, "Kazıdan sonra asfalt ile aynı düzeyde olan kanalizasyon kapakları ortada kaldı. Özellikle gece sokağa giren sürücüler bu kapakları görmüyor ve araçlar zarar görüyor. Yetkililerin bu sorunumuzu en kısa sürede çözmesini istiyoruz" diye konuştular.

BİZE ULAŞIN