Kıvılcımın yakıldığı kentte büyük coşku

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Kurtuluş ateşinin yandığı kentte öğrenciler ve gaziler ay yıldızlı bayraklarla kutlamalara renk kattı

Kıvılcımın yakıldığı kentte büyük coşku

Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü törenle kutlandı. Tören Atatürk Parkı'nda başladı. Vali Mahmut Demirtaş, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Sağanak yağmur nedeniyle kutlama töreni Uğur Mumcu Meydanı'ndan Menderes Spor Salonu'na alındı. Öğrenciler ve gaziler ay yıldızlı bayraklarla törene renk kattı.

MİLLİ MÜCADELE ATEŞİ
Devlet büyüklerinin kutlama mesajlarının okunmasının ardından iki öğrenci şiir okudu. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'nın milli mücadelede çok önemli bir şehir olduğunu belirterek, "Milli mücadelemizin meşalesi Samsun'da yakıldı. Bu meşaleyi yakan Atatürk sekiz ay önce Adana'daydı. Onu ilk besleyen Torosların yiğitleri olmuştur" diye konuştu.

DEMİRTAŞ'A TESLİM ETTİ
Konuşmaların ardından Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün bisiklet sporcuları, Pozantı Kaymakamlığından alınan Türk bayrağını Vali Mahmut Demirtaş'a öperek teslim etti. Vali Demirtaş da Türk bayrağını öperek teslim aldıktan sonra tören halk oyunları gösterisiyle son buldu. Törene vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

BİZE ULAŞIN