Obeziteyle mücadele okullarda başlamalı

‘Beyaz Bayrak’ ve ‘Beslenme Dostu Okul’ projelerinin ödül törenine katılan Vali Mahmut Demirtaş, obeziteyle mücadeleye okul sıralarında başlanması gerektiğini söyledi

Obeziteyle mücadele okullarda başlamalı

Adana'da Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın 2006 yılından itibaren ortaklaşa yürüttüğü 'Beyaz Bayrak' ve 'Beslenme Dostu Okul' projeleri kapsamasında başarılı olan okullara sertifika verildi. Sertifika törenine katılan Vali Mahmut Demirtaş Demirtaş, "Obezite ile mücadeleye çocuklarımızın oturduğu sıralardan başlamamız gerekir" dedi.

TÖREN DÜZENLENDİ
Sarıçam Evliye Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde düzenlenen törene Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Vali Mahmut Demirtaş, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği 'Beyaz Bayrak' ve 'Beslenme Dostu Okul' projelerinin temel amacının, sağlıklı nesiller yetiştirmek olduğuna dikkat çekerek, "Obezite ile mücadeleye çocuklarımızın oturduğu sıralardan, okudukları okullardan başlamak elzemdir" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN