AOSB, 35 bin kişiyi istihdam ediyor

Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunan Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, Başkanı Bekir Sütcü’den ve yönetim kurulundan bilgi aldı

AOSB, 35 bin kişiyi istihdam ediyor
AK Parti Adana Milletvekili ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Fatma Güldemet Sarı, Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) incelemelerde bulundu. AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, yönetim kurulu üyeleri Hikmet Aslan, Yusuf Kara, Selahattin Onatça, Asım Gül, Cenk Gizir ve Nedim Büyüknacar ile AOSB Müdürü Mustafa Keskin tarafından konuk edilen Milletvekili Sarı, önce üretim tesislerini gezdi.

ARTARAK DEVAM ETMELİ
Fabrika ziyaretlerinin ardından AOSB Başkanlığına geçen Sarı, Başkan Bekir Sütcü ve Yönetim Kurulu üyeleri ile sohbet etti, AOSB'nin üretim ve istihdam kapasitesiyle hem Adana hem de Türkiye ekonomisi açısından çok önemli bir sanayi bölgesi olduğunu kaydetti. Ekonomik kalkınmada OSB'lerin önemine dikkat çeken Sarı, yatırımların artarak devam etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bekir Sütcü, Fatma Güldemet Sarı'ya, AOSB'nin faaliyetleri ve yatırımları hakkında sunum yaptı. Elektrik, doğalgaz, su ve atıksu arıtma hizmetleri ile sanayi bölgesi bünyesinde yer alan meslek yüksek okulu, özel teknik meslek lisesi ve AOSB'ye verilen "KAL-DER Mükemmellik Ödülü 4 yıldız" hakkında bilgiler veren Başkan Sütcü, "Organize sanayi bölgemiz Türkiye'deki organize sanayiler içerisinde ilk beşte yer alıyor" dedi. Yeni yatırımlarla büyüyen AOSB'de 35 bin kişinin istihdam edildiğini vurgulayan Sütcü, "Her sektörde karma bir organize sanayi bölgesiyiz" dedi.
BİZE ULAŞIN