Adana koştu

Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu renkli görüntülerle tamamlandı. Maratonda erkekler ve kadınlarda ilk üç dereceyi Kenyalı atletler aldı

Adana koştu
Adana'da Büyükşehir Belediyesi tarafından 8'incisi düzenlenen Uluslararası 5 Ocak Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda erkekler ve kadınlarda ilk üç sırayı Kenyalı sporcular elde etti. Yarı maraton, 16 ülkeden bin 470 atletin katılımıyla, Atatürk Parkı'ndan verilen startla gerçekleştirildi. Toplam 21 kilometrelik güzergahı takip eden atletler daha sonra Merkez Park'ta bitiş çizgisini geçti. Yarışta erkekler kategorisinde Kenyalı Felix Kibitok, 1 saat 1 dakika 50 saniyelik derecesiyle birinci, aynı ülkeden Benard Cheruiyot 1.02.49'la ikinci, Kipchirchir Mukche de 1.03.01'le üçüncü oldu. Kadınlarda da Kenyalı atletler Chemtai Kipyokei, 1 saat 8 dakika 42 saniyelik derecesiyle birinci gelirken, Daisy Jeptoo Kimeli 1.08.59'la ikinciliği, Relin Meringor da 1.09.01'le üçüncülüğü elde etti.

HALK KOŞUSU
Organizasyon kapsamında, aralarında engellilerin de olduğu 6 bin 84 kişinin katılımıyla 4 kilometrelik halk koşusu da yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yarı maraton ve halk koşusunun Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediğini belirtti.

GÜNEŞİN KEYFİNİ ÇIKARDILAR
Havanın güzel olmasının da etkisiyle katılımın yoğun olduğu halk koşusu sırasında ilginç anlar yaşandı. Bazı kişiler takım elbise ile koşuya katılırken, Kore Gazisi 87 yaşındaki Mehmet Ali Borçbitiren de koşunun bir bölümünde yer aldı. Bir grup da 'Özgecan Aslan için koşuyoruz' yazılı tişörtlerle parkurda ilerledi. Adana Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı da etkinlikte konser verdi.
BİZE ULAŞIN