Gaziantep’e ikinci devlet üniversitesi

AK Parti Şahinbey 6. Olağan İlçe Kongresi’nde konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep’e ikinci devlet üniversitesinin kurulacağını açıkladı

Gaziantep’e ikinci devlet üniversitesi
AK Parti Şahinbey 6. Olağan Kongresi'ne katılan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, kente ikinci devlet üniversitesinin yapılacağının müjdesini verdi. Kongreye Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti milletvekilleri, belediye başkanları, kamu kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 6'ncısı gerçekleşen olağan ilçe kongresinde AK Parti Şahinbey İlçe Teşkilatı'nın başına Hasan Teke geldi.

ÖĞRENCİ SAYISI ARTIYOR
Gaziantep'in göç alan bir şehir olduğunu hatırlatan ve bu sebepten dolayı ikinci bir üniversitenin kurulacağının müjdesini veren Adalet Bakanı Gül, "Gaziantep öğrenci potansiyeli sürekli artan bir şehir. Gazi şehre ikinci bir üniversite yapacağız. AK Parti'nin eğitime verdiği önem her geçen gün katlanarak artıyor. Her yönden Gaziantep'in desteklemeye devam edeceğiz. 100 yıl önce Şahinbey neyse bugün de aynı kararlılık ve mücadele ile yolumuza devam edeceğiz" dedi.

ORTADOĞU'NUN MERKEZİ
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de "AK Parti döneminden önce okullaşma yüzde 20'ymiş AK Parti döneminde sonra ise şu anda yüzde 67'i civarı. Derslik başına düşen öğrenci 65'imiş 33'e düşmüş hedef 30'un altı. 2002 yılında Şahinbey'de sadece 5 tane hastane vardı. Bugün 12 tane hastane var ama yetmez. Gaziantep'i Ortadoğu'nu en büyük sağlık merkezi haline getirecek bin 785 yataklı hastanemizde inşallah önümüzdeki 1-2 yıl içerisinde tamamlanacak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN