Yedikuyular’da yaz kış turizm

Kahramanmaraş’ın yeni kış sporları merkezi Yedikuyular’da çalışmalar tamamlandı. Yeterli karın da yağmasının ardından tesis birkaç güne açılacak

Yedikuyular’da yaz kış turizm
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yedikuyular Kayak Merkezi önümüzdeki günlerde hizmete açılacak. Tesislerde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, "Vatandaşlarımıza yaz kış hizmet verecek bir tesis kazandırmanın mutluluğu ve sevincini yaşıyoruz" dedi.

5 BİN KİŞİ KAPASİTELİ
Ahir Dağı Yedikuyular mevkiine yapılan yaz kış rekreasyon alanı ve kayak merkezi, günlük 2 bin kayakçı olmak üzere toplam 5 bin kişi kapasiteli olarak hizmet sunacak. Kış sporları olarak 4 ay hizmet verecek olan tesis 250 kilometre yarıçaplı bölgede kış sporları yapılacak tek tesis olacak. Yedikuyular'a yapılan kayak merkezinde, 760 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen bant bulunuyor.

SEZONA YETİŞTİ
Yedikuyular Kayak Merkezi'ne yapılan çalışmayı yerinde inceleyen Başkan Erkoç, bazı ufak eksiklerin tamamlanması ile tesisin hizmete açılacağını söyledi. Başkan Erkoç, "Hamdolsun bir projemizi daha tamamladık. Kayak merkezimizi sezona yetiştirdik, bir iki ufak eksiğimiz kaldı, onların da tamamlanması ile inşallah önümüzdeki günlerde açacağız" dedi.

YAYLA TURİZMİ
Tesisin hem kış turizmi için hem de yayla turizmi için önemli katkılar sağlayacağını vurgulayan Erkoç şöyle konuştu: Özellikle temmuz ve ağustos aylarının çok sıcak günlerinde vatandaşlarımızın gelip tatil yapabileceği alanlar oluşturduk. Özel sektörden de bölgede otel yapımı konusunda teklifler var. Burası aynı zamanda bir yayla. 2000 metre yüksekliğinde bir alan. Burada hem kışın, hem de yazın vatandaşlarımızın çok yoğun kullanacağı bir alan oluşturduk.
BİZE ULAŞIN