500 kilometreden tebessüm ettiler

Mersin’den yola çıkan 20 kişilik Tebessüm Gönüllüleri, 500 kilometre yol kat edip Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesinde çocuklara kıyafet dağıtıp, onlarla eğlenceli oyun oynadılar

500 kilometreden tebessüm ettiler

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde Ekinözü Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Şube Müdürlüğü'nün bir süre önce başlattığı 'Kalem Tutan Eller Üşümesin' kampanyasında bot ve mont gibi yardımların ulaştırıldığı öğrenci sayısı, 2 bini aştı. Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, sosyal sorumluluk projelerinin, Türkiye'nin birçok yerinden destek gördüğünü belirterek, "Bu soğuk kış günlerinde gönülleri ısıtan tüm herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

UNUTULMAZ BİR GÜN
Ekinözü Belediyesi'nin hayata geçirdiği, 'Kalem Tutan Eller Üşümesin' kampanyası, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının desteği ve katkısı ile çığ büyüyerek gönülleri ısıtmaya devam ediyor. Çocuklar tebessüm etsin diye Mersin'den yola çıkan 'Tebessüm Gönüllüleri', 500 kilometre uzaktan 20 kişi ile gelip belediyenin başlattığı projeye destek oldu. Tebessüm Gönüllüleri, ilçeye Soysallı Mahallesindeki Enerjisa İlk ve Ortaokulu'nda, çocuklara hediye dağıtıp, sevindiren gönüllüler çocukların yüzleri boyanıp, sihirbaz gösterisi yaptı. Daha önce hiç bu kadar eğlenmediklerini söyleyen çocuklar dans ederek, şarkılar söyleyerek unutulmaz bir gün yaşadı.

HER YERE GİDİYORLAR
Amaçlarının çocukları ve yetişkinleri güldürüp yüzlerinde tebessüm oluşturmak olduğunu belirten Tebessüm Gönüllüleri sorumlusu Yasemin Birbudak, "Mersin'den Ekinözü'ne geldik. 3 yıl önce kendi çabalarım ile kurduğum gönüllü grubumuzda her meslekten insan var. Biz Türkiye'nin her iline gidiyoruz. Çocukların kimliksiz olduğuna inanıyoruz. 3 hafta önce Van'a gittik, bugün buradayız, 2 hafta sonra Diyarbakır'a gideceğiz. Şiddet önleme merkezleri ve kadın sığınma merkezindeki kadınlar ile çalışıyoruz. Reyhanlı ve Yayla Dağı'ndaki kamplara Türkmen ve savaş mağduru kardeşlerimizin yanına gidiyoruz" dedi. Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, hedeflerinin 5 bin ihtiyaç sahibi çocuğun yüzünü güldürmek olduğunu söyleyerek şöyle dedi: "İlçemizdeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin içini ısıtmak ve kalem tutarken gözlerinin gülmesi için 'Kalem Tutan Eller Üşümesin' adı altında bir kampanya başlattık. Bu kampanyamız, kısa sürede ülke genelinde destek gördü. Şuana kadar yardım ulaştırdığımız çocuklarımızın sayısı 2 bini aştı. Hedefimiz 5 bin çocuğa ulaşmak için ülkemizin yüreği iyilikle çarpan insanları ve sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek yolumuza devam ediyoruz."

500 KİLOMETRE YOL YAPTILAR
Mersin'den yola çıkan ve 500 kilometrelik yol kat eden Tebessüm Gönülleri ekibi, 20 kişi ile Soysallı Enerjisa İlk-Ortaokulu öğrencilerine hem kıyafet dağıttılar hem de eğlence programları ile çocuklarımıza unutamayacakları bir gün yaşamalarına vesile oldular.

BİZE ULAŞIN