Adil Öksüz’ü ağırlayan otelcilere 4 tutuklama

15 Temmuz darbe girişiminden 4 ay önce FETÖ’nün hava kuvvetleri imamı Adil Öksüz’ü otelde ağırlayan biri otel sahibi 4 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı

Adil Öksüz’ü ağırlayan otelcilere 4 tutuklama
Fetö'nün sözde hava kuvvetleri imamı ve firari Adil Öksüz'ün, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminden sadece 4 ay önce konakladığı otele yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 2'si kadın 4 kişi tutuklandı. Operasyonda ele geçirilen ve Öksüz'ün otelde konakladığı süreçle ilgili notların yer aldığı ajandadaki şifrelerin de çözülmeye başlandığı öğrenildi.

OPERASYON YAPILDI
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 26 Aralık'ta Seyhan'a bağlı Reşatbey Mahallesi'ndeki Güneş Işığı otele operasyon yapıldı.Operasyonda otel sahibi Osman Kadayıfçı, otel müdürü Kemal Erşahbaz ve eşi Zeynep Erşahbaz ile birlikte resepsiyon görevlisi Aynur Kızılyel gözaltına alındı. Yürütülen soruşturmada, Kemal Erşahbaz'ın, müdür olduktan sonra otelde sohbet toplantıları düzenlemeye başlandığı, FETÖ/PDY adına faaliyetlerde bulunan şahıs ve örgütle bağlantılı yurtlara erzak yardımında bulunulduğu, firma sahiplerinden gazete aboneliği, öğrenci bursu, kurban bağışı toplanarak, silahlı terör örgütüne finans desteği verildiği ortaya çıktı.

TERÖRİST BAŞINI ZİYARET ETMİŞ
Erşahbaz'ın, aynı zamanda silahlı terör örgütü elebaşısı Fetullah Gülen'i ziyaret ettiği, 17-25 Aralık sürecinden sonra Gülen'in çağrısına uyup, Bank Asya'ya para yatırdığı bilgisine de ulaşıldı. Erşahbaz'ın, bununla da yetinmeyip, sosyal medya üzerinden Gülen ile ilgili olarak paylaşımlarda bulunup, bizzat sohbet toplantılarına katıldığı da belirlendi. Erşahbaz'ın eşi Zeynep Erşahbaz'ın da örgütün 'abla' adı verilen yapılanması içerisinde yer alıp, ev kadınlarına yönelik sohbet toplantıları organize ettiği de öne sürüldü.

AJANDANIN ŞİFRELERİ
Aynı soruşturmada FETÖ/PDY'nin hava kuvvetleri imamı olarak öne çıkan Adil Öksüz ve beraberindeki heyetin, hain darbe girişiminden 4 ay önce Adana'ya gelerek, söz konusu otelde konakladığı bilgisine de ulaşıldı. Öksüz'ün, otelde konakladığı süre boyunca 2 görevlinin kendisine servis yaptığı, burada örgüt toplantısı düzenlediği de ortaya çıktı. Otel Müdürü Kemal Erşahbaz'ın o toplantılara ait notlar tuttuğu bir ajanda da ele geçirildi. Polis, şifreli olarak yazılan notları çözmeye başladığı öğrenildi. Ajandada yer alan ve "himmet" adı altında örgüte para verdikleri öne sürülen isimler de mercek altına alındı. Bu arada Adil Öksüz'ün otelde bulunduğu süreye ait güvenlik kamerası kayıtlarının yer aldığı ve bir hurdacıda bulunan hard disklerdeki söz konusu görüntülerin kurtarılmasına yönelik çalışmaların da sürdürüldüğü öğrenildi. Operasyonda 13 gün boyunca emniyette sorgulanan 4 kişi tutuklandı.
BİZE ULAŞIN