‘Zor durumdayız yardım edin bize’

Adana’da lösemi hastası olan ve yüzde 94 engeli bulunan Levent Karadağ, eşi ve çocuklarıyla birlikte yaşadığı harabe evde kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor

‘Zor durumdayız yardım edin bize’
Adanalı kaynak ustası 36 yaşındaki Levent Karadağ, 16 yıl önce eşini kaybetti. Karadağ, İhsan (17) isimli çocuğunun annesiz büyümemesi için Tuğba Kuradağ (29) ile 11 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten İlayda (10) isimli çocukları oldu. Kaynak ustası Levent Karadağ, 5 sene önce lösemi hastalığına yakalandı. Bu hastalık yüzünden işini bırakmak zorunda kalan Karadağ, bu andan itibaren hayatın ağır koşulları altında inlemeye başladı.

YARDIM İSTEDİ
Çalışamaz hale gelen Karadağ, eşinin yardımlarıyla hayata tutunmaya çalıştı. Yüzde 94 engelli raporu alan Karadağ, 4 yıl önce devletten de 3 ayda bir engelli maaşı almaya başladı. Ancak bu maaş ev kirasına ve lösemi hastası Karadağ'ın ilaçlarına gitmeye başladı. Seyhan ilçesi Onur Mahallesi'nde harabe bir evde aylık 200 TL'ye oturan çift Adana Valiliği'nden yardım istedi.

ÇALIŞMA CEZASI
Valilik tarafından çifte 5 bin liralık ev kirası yardımı yapıldı. Bu paraya ev bulamayan çift, parayı borçları ödemekte kullandı. Bu sırada 2 sene önce eski bacanağı ile kavga ettiği için para cezasına çarptırılan Levent Karadağ cezayı ödeyemedi. Karadağ, engelli olmasına rağmen Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde temizlik görevlisi olarak çalışma cezasına çarptırıldı. Yaşam şartları giderek zorlaşan Karadağ çifti kara kara düşünmeye başladı. Rapor süresi dolduğu için kesilen engelli maaşını raporu yenilettiği halde bağlatamayan Levent Karadağ, yardım isterken, eşi Tuğba Karadağ'ın feryatları yürek dağlıyor. Tuğba Karadağ, "Evimin ihtiyacını karşılayamıyorum. Zor durumdayız. Ev sahibimiz bizi dışarı atmakla tehdit etti. Şaşırdım kaldım. Banyo yok. Tuvalette banyo yapıyoruz. Karnımız doymuyor. Ne olur bize yardım edin" dedi.
BİZE ULAŞIN